Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Nivana s. r. o.

aktívna
Slávikova 756/62, 96261, Dobrá Niva
podľa §4, registrácia od 13. 2. 2025spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)79 tis. €
10×vs 2024
Zisk (2025)8 tis. €
903,6 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)16 tis. €
185,9 %vs 2024
Zadlženosť (2025)71 %
166,5 %Vysokávs 2024
ROE (2025)46.8 %
251,0 %Výbornévs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 1029 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Krátka história

Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (79 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 10 %
Silný rasttržby +1029 % medziročne
Tržby
79 tis. €
+10×vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
8 tis. €
+903,6 %vs. 2024
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
57 tis. €
+626,5 %vs. 2024
Mierny rast
Vlastné imanie
16 tis. €
+185,9 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
62zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža13,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)13,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)46,8 %
  • Zadlženosť71 %
  • Kapitálová primeranosť28,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (79 tis. €), je zisková.
62/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.78
  • netIncome: 7 728
  • revenue: 79 057
  • prevNetIncome: 770.00
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 28.85
  • equity: 16 498
  • assets: 57 179
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 71.15
  • equity: 16 498
  • assets: 57 179
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 1 029,386
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 13.12
  • netMargin: 9.78
  • ebitda: 10 375
  • revenue: 79 057
Altman Z''-Score2.51Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.57aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.48aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.04aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.43presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 13.52 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.52 % vs. predchádzajúce 9.78 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 71.15 % vs. predchádzajúce 26.69 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.38× vs. predchádzajúce 0.89×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.78 % vs. predchádzajúca 11.00 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.85 % vs. predchádzajúca 73.31 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +1029 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 1029 % na 79 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 9.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Pozitívne

    ROA 13.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby79 tis. €7 tis. €+10×
EBITDA10 tis. €921 €+10×
Prevádzkový výsledok (EBIT)9 tis. €829 €+10×
Čistý zisk8 tis. €770 €+903,6 %
Aktíva57 tis. €8 tis. €+626,5 %
Vlastné imanie16 tis. €6 tis. €+185,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 10. 2024
Sídlo
Slávikova 756/62, 96261, Dobrá Niva
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 10. 2024Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby