PRO-Build s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 249 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (663 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 10. 2024
- Sídlo
- Bôrická cesta 1818/13, 01001, Žilina
- EBITDA marža3,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,3 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť46,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.91netIncome: 19 313revenue: 663 195prevNetIncome: 1 018
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.95equity: 135 331assets: 294 508
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.05equity: 135 331assets: 294 508
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 249.38validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.80netMargin: 2.91ebitda: 25 207revenue: 663 195
Altman Z''-Score2.51Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.56 % vs. predchádzajúce 0.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.05 % vs. predchádzajúce 95.06 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.25× vs. predchádzajúce 1.56×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.91 % vs. predchádzajúca 0.54 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.95 % vs. predchádzajúca 4.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +249 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 249 % na 663 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2149 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 663 tis. € | 190 tis. € | +249,4 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 2 tis. € | +12× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 2 tis. € | +12× |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 1 tis. € | +18× |
| Aktíva | 295 tis. € | 122 tis. € | +141,5 % |
| Vlastné imanie | 135 tis. € | 6 tis. € | +21× |
- 17. 10. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.0%
- Cudzie zdroje54.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 663 tis. € | 295 tis. € | 135 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 190 tis. € | 122 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 10. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56571682
- RÚZ ID
- 2348399
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 10. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat663 195 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 12. 2024Registrácia platcu DPHSK2122349438