RS OKNA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 665 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (128 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 10. 2024
- Sídlo
- Sasinkova 380/44, 90848, Kopčany
- EBITDA marža9,8 %
- ROA (návratnosť aktív)23,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)58,1 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť40,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.60netIncome: 9 730revenue: 128 077prevNetIncome: 2 025
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.37equity: 16 755assets: 41 506
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.63equity: 16 755assets: 41 506
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 665.05validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.79netMargin: 7.60ebitda: 12 535revenue: 128 077
Altman Z''-Score4.15Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.79 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.44 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.44 % vs. predchádzajúce 17.86 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.63 % vs. predchádzajúce 38.03 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.09× vs. predchádzajúce 1.48×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.60 % vs. predchádzajúca 12.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.37 % vs. predchádzajúca 61.97 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +665 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 665 % na 128 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 23.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 128 tis. € | 17 tis. € | +665,0 % |
| EBITDA | 13 tis. € | 2 tis. € | +425,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 11 tis. € | 2 tis. € | +425,4 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 2 tis. € | +380,5 % |
| Aktíva | 42 tis. € | 11 tis. € | +266,1 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 7 tis. € | +138,5 % |
- 22. 10. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.4%
- Cudzie zdroje59.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 128 tis. € | 42 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 17 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 10. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 10. 2024
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 22. 10. 2024
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 10. 2024
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 10. 2024
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 10. 2024
- 6Čistiace a upratovacie službyod 22. 10. 2024
- 7Výroba výrobkov z gumy a plastovod 22. 10. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56585594
- RÚZ ID
- 2348111
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 10. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat128 077 EUR · rok 2025
- 2. 1. 2025Registrácia platcu DPHSK2122352826
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna