Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Mipeta s.r.o.

aktívna
Haanova 46A, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
podľa §4, registrácia od 15. 1. 2025
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)317 tis. €
Zisk (2025)43 tis. €
Vlastné imanie (2025)48 tis. €
860,7 %vs 2024
Zadlženosť (2025)63 %
104×Strednávs 2024
ROE (2025)89.6 %
Výborné

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Krátka história

Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.

Skóre 72/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (317 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 14 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 10. 2024
Sídlo
Haanova 46A, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža17,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)33,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)89,6 %
  • Zadlženosť63 %
  • Kapitálová primeranosť37,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (317 tis. €), je zisková.
72/ 100Silná
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 13.56
  • netIncome: 43 033
  • revenue: 317 402
  • prevNetIncome: 0.000
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 37.36
  • equity: 48 033
  • assets: 128 580
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 62.64
  • equity: 48 033
  • assets: 128 580
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 1.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 17.76
  • netMargin: 13.56
  • ebitda: 56 379
  • revenue: 317 402
Altman Z''-Score4.96Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.74aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.09aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.50aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.63presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 33.47 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.47 % vs. predchádzajúce 0.00 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 62.64 % vs. predchádzajúce 0.60 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.36 % vs. predchádzajúca 99.40 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby za 2025: 317 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).

  • Pozitívne

    Čistá marža 13.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Pozitívne

    ROA 33.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby317 tis. €
EBITDA56 tis. €
Prevádzkový výsledok (EBIT)51 tis. €
Čistý zisk43 tis. €0 €
Aktíva129 tis. €5 tis. €+25×
Vlastné imanie48 tis. €5 tis. €+860,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 10. 2024Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby