Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

center s.r.o.

aktívna
Agátová ulica 381/13, 92901, Malé Dvorníky
podľa §4, registrácia od 1. 1. 2025
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)40 €
11,1 %vs 2024
Zisk (2025)-3 tis. €
367,6 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)896 €
79,1 %vs 2024
Zadlženosť (2025)68 %
414,9 %Strednávs 2024
ROE (2025)-377.3 %
21×Stratavs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Krátka história

Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (40 €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Klesajúce tržbytržby -11 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 10. 2024
Sídlo
Agátová ulica 381/13, 92901, Malé Dvorníky
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-7480,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-119,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-377,3 %
  • Zadlženosť68 %
  • Kapitálová primeranosť31,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (40 €), je dlhodobo stratová.
11/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -8 452,5
  • netIncome: -3 381
  • revenue: 40.00
  • prevNetIncome: -723.00
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 31.62
  • equity: 896.00
  • assets: 2 834
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 68.38
  • equity: 896.00
  • assets: 2 834
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: -11.11
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -7 480
  • netMargin: -8 452,5
  • ebitda: -2 992
  • revenue: 40.00
Altman Z''-Score-9.64Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.62aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-4.72aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-6.03aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.49presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -119.30 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -119.30 % vs. predchádzajúce -14.66 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 68.38 % vs. predchádzajúce 13.28 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.01×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8452.50 % vs. predchádzajúca -1606.67 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.62 % vs. predchádzajúca 86.72 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 43 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -377 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (896 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 40 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 11 % na 40 €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -8452.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby40 €45 €−11,1 %
EBITDA-3 tis. €-715 €−318,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-3 tis. €-644 €−318,5 %
Čistý zisk-3 tis. €-723 €−367,6 %
Aktíva3 tis. €5 tis. €−42,5 %
Vlastné imanie896 €4 tis. €−79,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 10. 2024Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 1. 1. 2025Registrácia platcu DPH
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby