BAFADAT s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1523 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 1 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (211 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 11. 2024
- Sídlo
- Kadnárova 2531/58, 83151, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža51,8 %
- ROA (návratnosť aktív)60,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,1 %
- Zadlženosť35 %
- Kapitálová primeranosť64,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 40.01netIncome: 84 430revenue: 211 004prevNetIncome: 5 370
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.60equity: 89 698assets: 138 846
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.40equity: 89 698assets: 138 846
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 523,108validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 51.77netMargin: 40.01ebitda: 109 231revenue: 211 004
Altman Z''-Score9.79Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.92 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 60.81 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 60.81 % vs. predchádzajúce 43.52 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.40 % vs. predchádzajúce 15.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.52× vs. predchádzajúce 1.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 40.01 % vs. predchádzajúca 41.31 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.60 % vs. predchádzajúca 84.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1523 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1523 % na 211 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 40.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.40 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 51.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 211 tis. € | 13 tis. € | +15× |
| EBITDA | 109 tis. € | 6 tis. € | +16× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 98 tis. € | 6 tis. € | +16× |
| Čistý zisk | 84 tis. € | 5 tis. € | +15× |
| Aktíva | 139 tis. € | 12 tis. € | +10× |
| Vlastné imanie | 90 tis. € | 10 tis. € | +765,0 % |
- 20. 11. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.6%
- Cudzie zdroje35.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 211 tis. € | 139 tis. € | 90 tis. € | 109 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 13 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 11. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56629877
- RÚZ ID
- 2356665
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 11. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat211 004 EUR · rok 2025
- 1. 2. 2025Registrácia platcu DPHSK2122372087
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna