Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SÚKROMNÉ LESY BARCSAI p. s. - BARCSAI MÁGAN ERDŐ p. s.

aktívna
Debraď 147, 04501, Debraď
272
Tržby (2025)709 €
38,9 %vs 2024
Zisk (2025)-33 €
109,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-2 tis. €
1,8 %vs 2024
Zadlženosť (2025)5203 %
53,9 %Vysokávs 2024
ROE (2025)1.8 %
109,6 %Slabévs 2024

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 39 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 24/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (709 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -39 % medziročne
Tržby
709 €
−38,9 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
-33 €
−109,8 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
36 €
−34,5 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
-2 tis. €
−1,8 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
24zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža10,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-91,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť5203 %
  • Kapitálová primeranosť-5102,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (709 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
24/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -4.65
  • netIncome: -33.00
  • revenue: 709.00
  • prevNetIncome: 337.00
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -5 102,778
  • equity: -1 837
  • assets: 36.00
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 5 202,778
  • equity: -1 837
  • assets: 36.00
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 190.23
  • revenueYoY: -38.88
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 10.01
  • netMargin: -4.65
  • ebitda: 71.00
  • revenue: 709.00
Altman Z''-Score-205.01Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-100.42aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-114.82aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.7211.27aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-1.03presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -91.67 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -91.67 % vs. predchádzajúce 612.73 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 5202.78 % vs. predchádzajúce 3380.00 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 19.69× vs. predchádzajúce 21.09×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.65 % vs. predchádzajúca 29.05 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -5102.78 % vs. predchádzajúca -3280.00 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 35 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 709 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 39 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -4.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby709 €1 tis. €−38,9 %
EBITDA71 €503 €−85,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)64 €453 €−85,9 %
Čistý zisk-33 €337 €−109,8 %
Aktíva36 €55 €−34,5 %
Vlastné imanie-2 tis. €-2 tis. €−1,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
272
Dátum vzniku
26. 3. 2014
Sídlo
Debraď 147, 04501, Debraď
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 26. 3. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby