Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Spoločenstvo lesa Hajnic obce Turnianska Nová Ves, pozemkové spoločenstvo

aktívna
Buzická 67, 04471, Čečejovce
272
Tržby (2025)28 €
0,0 %vs 2024
Zisk (2025)-76 €
0,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-616 €
14,1 %vs 2024
Zadlženosť (2025)4838 %
146,6 %Vysokávs 2024
ROE (2025)12.3 %
12,3 %Dobrévs 2024

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +0.0 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 15/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (28 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Tržby
28 €
+0,0 %vs. 2024
Čistý zisk
-76 €
+0,0 %vs. 2024
Strata pretrváva
Aktíva
13 €
−55,2 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
-616 €
−14,1 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
15zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža96,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-584,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť4838 %
  • Kapitálová primeranosť-4738,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (28 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
15/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -271.43
  • netIncome: -76.00
  • revenue: 28.00
  • prevNetIncome: -76.00
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -4 738,462
  • equity: -616.00
  • assets: 13.00
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 4 838,462
  • equity: -616.00
  • assets: 13.00
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 0.000
  • revenueYoY: 0.000
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 96.43
  • netMargin: -271.43
  • ebitda: 27.00
  • revenue: 28.00
Altman Z''-Score-154.39Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-93.25aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-71.97aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.7211.86aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-1.03presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -584.62 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -584.62 % vs. predchádzajúce -262.07 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 4838.46 % vs. predchádzajúce 1962.07 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.15× vs. predchádzajúce 0.97×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -271.43 % vs. predchádzajúca -271.43 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -4738.46 % vs. predchádzajúca -1862.07 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 55 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 28 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -271.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 96.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby28 €28 €+0,0 %
EBITDA27 €28 €−3,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)24 €25 €−3,6 %
Čistý zisk-76 €-76 €+0,0 %
Aktíva13 €29 €−55,2 %
Vlastné imanie-616 €-540 €−14,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
272
Dátum vzniku
23. 6. 2014
Sídlo
Buzická 67, 04471, Čečejovce
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 6. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby