Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Urbariát pozemkové spoločenstvo Oravská Lesná

aktívna
Oravská Lesná 292/292, 02957, Oravská Lesná
podľa §4, registrácia od 2. 1. 2020272Platca DPH
Tržby (2024)194 tis. €
0,0 %vs 2023
Zisk (2024)8 tis. €
22,2 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)161 tis. €
2,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)42 %
10,1 %Strednávs 2023
ROE (2024)4.7 %
19,7 %Slabévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -0.0 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 54/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (194 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 58 % aktív
Tržby
194 tis. €
−0,0 %vs. 2023
Čistý zisk
8 tis. €
+22,2 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
279 tis. €
+8,9 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
161 tis. €
+2,0 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
54zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža5,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)4,7 %
  • Zadlženosť42 %
  • Kapitálová primeranosť57,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (194 tis. €).
54/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.88
  • netIncome: 7 515
  • revenue: 193 871
  • prevNetIncome: 6 151
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 57.74
  • equity: 160 893
  • assets: 278 645
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 42.26
  • equity: 160 893
  • assets: 278 645
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -24.77
  • revenueYoY: -0.026
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.09
  • netMargin: 3.88
  • ebitda: 9 867
  • revenue: 193 871
Altman Z''-Score4.86Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.14aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.08aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.20aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.43presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.70 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.70 % vs. predchádzajúce 2.40 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 42.26 % vs. predchádzajúce 38.37 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.70× vs. predchádzajúce 0.76×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.88 % vs. predchádzajúca 3.17 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 57.74 % vs. predchádzajúca 61.63 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 3.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby194 tis. €194 tis. €−0,0 %
EBITDA10 tis. €7 tis. €+38,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)9 tis. €6 tis. €+38,1 %
Čistý zisk8 tis. €6 tis. €+22,2 %
Aktíva279 tis. €256 tis. €+8,9 %
Vlastné imanie161 tis. €158 tis. €+2,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
272
Dátum vzniku
16. 2. 2015
Sídlo
Oravská Lesná 292/292, 02957, Oravská Lesná
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 2. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby