Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Gervar s. r. o.

aktívna
Medzevská 96/1, 04423, Jasov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2022)454 tis. €
25,4 %vs 2021
Zisk (2022)-902 €
98,1 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)47 tis. €
1,9 %vs 2021
Zadlženosť (2022)61 %
23,3 %Strednávs 2021
ROE (2022)-1.9 %
98,0 %Stratavs 2021

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 25 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 38/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (454 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -25 % medziročne
Tržby
454 tis. €
−25,4 %vs. 2021
Pokles tržieb
Čistý zisk
-902 €
+98,1 %vs. 2021
Strata pretrváva
Aktíva
118 tis. €
−47,6 %vs. 2021
Pokles aktív
Vlastné imanie
47 tis. €
−1,9 %vs. 2021
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
38zo 100
Slabá

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-1,9 %
  • Zadlženosť61 %
  • Kapitálová primeranosť39,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (454 tis. €), je dlhodobo stratová.
38/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.199
  • netIncome: -902.00
  • revenue: 453 751
  • prevNetIncome: -47 128
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 39.48
  • equity: 46 558
  • assets: 117 920
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 60.52
  • equity: 46 558
  • assets: 117 920
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 8.80
  • revenueYoY: -25.41
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.55
  • netMargin: -0.199
  • ebitda: 7 046
  • revenue: 453 751
Altman Z''-Score1.58Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.78aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.22aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.34aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.69presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.76 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.76 % vs. predchádzajúce -20.93 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 60.52 % vs. predchádzajúce 78.92 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.85× vs. predchádzajúce 2.70×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.20 % vs. predchádzajúca -7.75 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 39.48 % vs. predchádzajúca 21.08 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 48 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 25 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 39 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby454 tis. €608 tis. €−25,4 %
EBITDA7 tis. €-35 tis. €+120,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)6 tis. €-31 tis. €+120,3 %
Čistý zisk-902 €-47 tis. €+98,1 %
Aktíva118 tis. €225 tis. €−47,6 %
Vlastné imanie47 tis. €47 tis. €−1,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 11. 2007
Sídlo
Medzevská 96/1, 04423, Jasov
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 11. 2007Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby