Globaltrading Slovakia, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje významné tržby (24,6 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 9. 2008
- Sídlo
- SNP 391/6, 04442, Rozhanovce
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,0 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.886netIncome: 217 737revenue: 24 577 241prevNetIncome: 270 677
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.89equity: 1 986 559assets: 16 705 682
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.11equity: 1 986 559assets: 16 705 682
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 278.56revenueYoY: 33.12validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.34netMargin: 0.886ebitda: 821 977revenue: 24 577 241
Altman Z''-Score0.82Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.30 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.30 % vs. predchádzajúce 2.80 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.11 % vs. predchádzajúce 90.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.47× vs. predchádzajúce 1.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.89 % vs. predchádzajúca 1.47 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.89 % vs. predchádzajúca 9.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 24.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 24,6 mil. € | 18,5 mil. € | +33,1 % |
| EBITDA | 822 tis. € | 723 tis. € | +13,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 740 tis. € | 651 tis. € | +13,6 % |
| Čistý zisk | 218 tis. € | 271 tis. € | −19,6 % |
| Aktíva | 16,7 mil. € | 9,7 mil. € | +72,6 % |
| Vlastné imanie | 2,0 mil. € | 902 tis. € | +120,3 % |
- 26. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 1. 3. 2022Zmena sídla
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.9%
- Cudzie zdroje88.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 24,6 mil. € | 16,7 mil. € | 2,0 mil. € | 822 tis. € | 218 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 18,5 mil. € | 9,7 mil. € | 902 tis. € | 723 tis. € | 271 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 12,6 mil. € | 4,3 mil. € | 643 tis. € | 504 tis. € | 172 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12,0 mil. € | 2,6 mil. € | 461 tis. € | 300 tis. € | 114 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,4 mil. € | 1,1 mil. € | 48 tis. € | 78 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | — | -2 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 1 tis. € | 17 tis. € | -53 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 2 tis. € | 14 tis. € | -52 tis. € | — | -772 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 3. 2022 → 16. 10. 2023
Ivanská cesta 30/B, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla16. 11. 2016 → 28. 2. 2022
SNP 6, Rozhanovce
- Zmena sídla22. 3. 2016 → 15. 11. 2016
Bancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla3. 4. 2012 → 21. 3. 2016
Cerová 179, Cerová
- Zmena obchodného mena4. 5. 2011 → 21. 3. 2016
TODO trade s.r.o.
- Zmena sídla4. 5. 2011 → 2. 4. 2012
Rumančekova 48, Bratislava
- Zmena obchodného mena20. 2. 2010 → 3. 5. 2011
Global euroservice s.r.o.
- Zmena sídla19. 6. 2009 → 3. 5. 2011
Prístavná 16, Piešťany
- Zmena obchodného mena6. 12. 2008 → 19. 2. 2010
Global dentalservice s.r.o.
- Založenie spoločnosti26. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 9. 2008 → 5. 12. 2008
Global euroservice s.r.o.
- Zmena sídla26. 9. 2008 → 18. 6. 2009
Stromová 12, Piešťany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44377134
- RÚZ ID
- 735102
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 3. 2022Zmena sídlaIvanská cesta 30/B, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat24 577 241 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 16. 11. 2016Zmena sídlaSNP 6, Rozhanovce
- 22. 3. 2016Zmena sídlaBancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 3. 4. 2012Zmena sídlaCerová 179, Cerová
- 4. 5. 2011Zmena obchodného mena→ TODO trade s.r.o.
- 4. 5. 2011Zmena sídlaRumančekova 48, Bratislava
- 20. 2. 2010Zmena obchodného mena→ Global euroservice s.r.o.
- 19. 6. 2009Zmena sídlaPrístavná 16, Piešťany
- 6. 12. 2008Zmena obchodného mena→ Global dentalservice s.r.o.
- 26. 9. 2008Zmena obchodného mena→ Global euroservice s.r.o.
- 26. 9. 2008Zmena sídlaStromová 12, Piešťany