JUT- EL s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 46 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (995 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 9. 2008
- Sídlo
- 1364, 02901, Námestovo
- EBITDA marža8,7 %
- ROA (návratnosť aktív)4,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,5 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť53,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.23netIncome: 42 091revenue: 994 797prevNetIncome: 98 078
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.55equity: 496 171assets: 926 521
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.45equity: 496 171assets: 926 521
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.24revenueYoY: -46.24validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.73netMargin: 4.23ebitda: 86 864revenue: 994 797
Altman Z''-Score4.58Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.54 % vs. predchádzajúce 10.73 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.45 % vs. predchádzajúce 48.66 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.07× vs. predchádzajúce 2.03×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.23 % vs. predchádzajúca 5.30 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.55 % vs. predchádzajúca 51.34 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 46 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 995 tis. € | 1,9 mil. € | −46,2 % |
| EBITDA | 87 tis. € | 138 tis. € | −37,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 78 tis. € | 124 tis. € | −37,1 % |
| Čistý zisk | 42 tis. € | 98 tis. € | −57,1 % |
| Aktíva | 927 tis. € | 914 tis. € | +1,4 % |
| Vlastné imanie | 496 tis. € | 469 tis. € | +5,8 % |
- 27. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.6%
- Cudzie zdroje46.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 995 tis. € | 927 tis. € | 496 tis. € | 87 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,9 mil. € | 914 tis. € | 469 tis. € | 138 tis. € | 98 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,4 mil. € | 842 tis. € | 383 tis. € | 239 tis. € | 165 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,4 mil. € | 580 tis. € | 223 tis. € | -21 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,2 mil. € | 518 tis. € | 266 tis. € | 109 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,4 mil. € | 342 tis. € | 216 tis. € | 141 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,4 mil. € | 443 tis. € | 129 tis. € | 103 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,6 mil. € | 302 tis. € | 68 tis. € | 72 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 977 tis. € | 330 tis. € | 37 tis. € | 41 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 449 tis. € | 247 tis. € | 36 tis. € | 24 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 1. 2021 → 31. 10. 2025
627, Oravská Jasenica
- Založenie spoločnosti27. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 9. 2008 → 4. 1. 2021
456, Mútne
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 25. 8. 2023
- 2Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostiod 25. 8. 2023
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 8. 2023
- 4Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 25. 8. 2023
- 5Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 25. 8. 2023
- 6Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 8. 2023
- 7Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 25. 8. 2023
- 8Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu, konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 25. 8. 2023
- 9Čistiace a upratovacie službyod 25. 8. 2023
- 10Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 25. 8. 2023
- 11Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 25. 8. 2023
- 12Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 25. 8. 2023
- 13Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 25. 8. 2023
- 14Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 25. 8. 2023
- 15Poskytovanie sociálnych služiebod 25. 8. 2023
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 8. 2023
- 17Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 25. 8. 2023
- 18Poskytovanie služieb osobného charakteruod 25. 8. 2023
- 19Pravidelná kontrola detského ihriskaod 25. 8. 2023
- 20Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo a poľovníctvood 25. 8. 2023
- 21Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 25. 8. 2023
- 22Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 25. 8. 2023
- 23Výroba krmív a kŕmnych zmesíod 25. 8. 2023
- 24Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 25. 8. 2023
- 25Spracovanie kože, výroba obuvi, kožených a kožušinových výrobkovod 25. 8. 2023
- 26Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 25. 8. 2023
- 27Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 25. 8. 2023
- 28Výroba koksu a rafinovaných produktovod 25. 8. 2023
- 29Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 25. 8. 2023
- 30Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 25. 8. 2023
- 31Výroba výrobkov z gumy a plastovod 25. 8. 2023
- 32Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 25. 8. 2023
- 33Výroba a hutnícke spracovanie kovov, opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 25. 8. 2023
- 34Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 25. 8. 2023
- 35Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 25. 8. 2023
- 36Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 25. 8. 2023
- 37Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 25. 8. 2023
- 38Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 25. 8. 2023
- 39Výroba zdravotníckych pomôcokod 25. 8. 2023
- 40Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 25. 8. 2023
- 41Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 25. 8. 2023
- 42Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 25. 8. 2023
- 43Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 8. 2023
- 44Záložneod 25. 8. 2023
- 45Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 25. 8. 2023
- 46Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 25. 8. 2023
- 47Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 8. 2023
- 48Prevádzka malých plavidielod 25. 8. 2023
- 49Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 25. 8. 2023
- 50Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 25. 8. 2023
- 51Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 25. 8. 2023
- 52Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 25. 8. 2023
- 53Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 25. 8. 2023
- 54Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 25. 8. 2023
- 55Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 8. 2023
- 56Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 25. 8. 2023
- 57Verejné obstarávanieod 25. 8. 2023
- 58Finančný lízingod 25. 8. 2023
- 59Faktoring a forfaitingod 25. 8. 2023
- 60Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 25. 8. 2023
- 61Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 25. 8. 2023
- 62Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 25. 8. 2023
- 63Vedenie účtovníctvaod 10. 2. 2023
- 64Administratívne službyod 10. 2. 2023
- 65Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadeníod 20. 4. 2021
- 66Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15m, drobných stavieb a ich zmienod 7. 4. 2021
- 67Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 24. 2. 2017
- 68Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 24. 2. 2017
- 69Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 24. 2. 2017
- 70Nástrojárstvood 24. 2. 2017
- 71Kovoobrábanieod 24. 2. 2017
- 72montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 27. 9. 2008
- 73prenájom hnuteľných vecíod 27. 9. 2008
- 74uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 9. 2008
- 75dokončovacie stavebné práce pri realizácii interiérov a exteriérovod 27. 9. 2008
- 76prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 9. 2008
- 77prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 9. 2008
- 78poskytovanie služieb v lesníctveod 27. 9. 2008
- 79opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 9. 2008
- 80výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 27. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44416768
- RÚZ ID
- 700974
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 407 751 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 5. 1. 2021Zmena sídla627, Oravská Jasenica
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 10. 2008Registrácia platcu DPHSK2022686710
- 27. 9. 2008Zmena sídla456, Mútne