SK E L S P O L, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (379 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 4. 2009
- Sídlo
- ul. Miestneho priemyslu 1085/1085, 02901, Námestovo
- EBITDA marža49,8 %
- ROA (návratnosť aktív)3,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,5 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť24,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 32.54netIncome: 123 208revenue: 378 600prevNetIncome: 96 020
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.69equity: 793 061assets: 3 212 516
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.31equity: 793 061assets: 3 212 516
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.14revenueYoY: 16.06validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 49.81netMargin: 32.54ebitda: 188 584revenue: 378 600
Altman Z''-Score1.54Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.84 % vs. predchádzajúce 2.93 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.31 % vs. predchádzajúce 75.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.12× vs. predchádzajúce 0.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 32.54 % vs. predchádzajúca 29.44 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.69 % vs. predchádzajúca 24.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 379 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 32.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.33 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 49.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 379 tis. € | 326 tis. € | +16,1 % |
| EBITDA | 189 tis. € | 163 tis. € | +15,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 170 tis. € | 147 tis. € | +15,6 % |
| Čistý zisk | 123 tis. € | 96 tis. € | +28,3 % |
| Aktíva | 3,2 mil. € | 3,3 mil. € | −2,1 % |
| Vlastné imanie | 793 tis. € | 790 tis. € | +0,4 % |
- 4. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.7%
- Cudzie zdroje75.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 379 tis. € | 3,2 mil. € | 793 tis. € | 189 tis. € | 123 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 326 tis. € | 3,3 mil. € | 790 tis. € | 163 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 252 tis. € | 2,6 mil. € | 694 tis. € | 87 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 261 tis. € | 2,5 mil. € | 637 tis. € | 33 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 188 tis. € | 2,5 mil. € | 727 tis. € | -64 tis. € | -77 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 307 tis. € | 2,5 mil. € | 804 tis. € | 31 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 337 tis. € | 2,5 mil. € | 797 tis. € | 20 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,3 mil. € | 2,3 mil. € | 800 tis. € | 109 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 596 tis. € | 2,0 mil. € | 736 tis. € | 77 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 504 tis. € | 1,4 mil. € | 699 tis. € | 83 tis. € | 47 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 4. 2017
- 2pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 31. 7. 2014
- 3poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 31. 7. 2014
- 4uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 4. 2009
- 5dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 4. 2009
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 4. 2009
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 4. 2009
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 4. 2009
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 4. 2009
- 10počítačové službyod 4. 4. 2009
- 11služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 4. 2009
- 12administratívne službyod 4. 4. 2009
- 13reklamné a marketingové službyod 4. 4. 2009
- 14vedenie účtovníctvaod 4. 4. 2009
- 15prenájom hnuteľných vecíod 4. 4. 2009
- 16nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 4. 4. 2009
- 17nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44724900
- RÚZ ID
- 758583
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 315 178 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 5. 2009Registrácia platcu DPHSK2022798492