JOKA - Kapičák SK, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (492 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 4. 2009
- Sídlo
- Mútne 294, 02963, Mútne
- EBITDA marža4,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,5 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť88,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.615netIncome: 3 028revenue: 492 148prevNetIncome: 82 230
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.34equity: 572 843assets: 648 448
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.66equity: 572 843assets: 648 448
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.49revenueYoY: -28.32validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.46netMargin: 0.615ebitda: 21 962revenue: 492 148
Altman Z''-Score11.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.96 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.47 % vs. predchádzajúce 5.59 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.66 % vs. predchádzajúce 61.36 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.62 % vs. predchádzajúca 11.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.34 % vs. predchádzajúca 38.64 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 56 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 28 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 492 tis. € | 687 tis. € | −28,3 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 121 tis. € | −81,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 109 tis. € | −81,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 82 tis. € | −96,3 % |
| Aktíva | 648 tis. € | 1,5 mil. € | −55,9 % |
| Vlastné imanie | 573 tis. € | 568 tis. € | +0,8 % |
- 16. 4. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.3%
- Cudzie zdroje11.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 492 tis. € | 648 tis. € | 573 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 687 tis. € | 1,5 mil. € | 568 tis. € | 121 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 580 tis. € | 1,4 mil. € | 486 tis. € | 154 tis. € | 121 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 394 tis. € | 1,3 mil. € | 365 tis. € | -57 tis. € | -69 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,3 mil. € | 437 tis. € | -14 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 972 tis. € | 1,4 mil. € | 465 tis. € | 152 tis. € | 101 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,9 mil. € | 876 tis. € | 364 tis. € | 44 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,6 mil. € | 953 tis. € | 351 tis. € | 71 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 279 tis. € | 623 tis. € | 408 tis. € | 46 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 158 tis. € | 930 tis. € | 732 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 4. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 14. 3. 2015
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 4. 2009
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 4. 2009
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 4. 2009
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 4. 2009
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 4. 2009
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 16. 4. 2009
- 8nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 4. 2009
- 9nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 16. 4. 2009
- 10výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 16. 4. 2009
- 11poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 16. 4. 2009
- 12výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 16. 4. 2009
- 13výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 4. 2009
- 14tesárstvood 16. 4. 2009
- 15lešenárstvood 16. 4. 2009
- 16prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 4. 2009
- 17skladovanieod 16. 4. 2009
- 18ubytovacie služby bez poskytnutia pohostinských činnostíod 16. 4. 2009
- 19počítačové službyod 16. 4. 2009
- 20služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 4. 2009
- 21prenájom hnuteľných vecíod 16. 4. 2009
- 22čistiace a upratovacie službyod 16. 4. 2009
- 23výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 16. 4. 2009
- 24opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 16. 4. 2009
- 25výroba kožených a kožušinových výrobkovod 16. 4. 2009
- 26odevná výrobaod 16. 4. 2009
- 27administratívne službyod 16. 4. 2009
- 28stavanie podporných konštrukcií na mostochod 16. 4. 2009
- 29výkon činnosti stavebného dozoru - pozemné stavbyod 16. 4. 2009
- 30reklamné a marketingové službyod 16. 4. 2009
- 31zváračstvood 16. 4. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44736614
- RÚZ ID
- 753690
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 4. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 904 710 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 30. 4. 2009Registrácia platcu DPHSK2022806500