IDEAL HAUS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 422 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (130 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 9. 2009
- Sídlo
- Bernolákova 57, 95301, Zlaté Moravce
- EBITDA marža3,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)83,1 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.46netIncome: 3 211revenue: 130 356prevNetIncome: -3 923
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.62equity: 3 862assets: 147 205
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.38equity: 3 862assets: 147 205
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 43.97revenueYoY: 421.99validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.47netMargin: 2.46ebitda: 4 529revenue: 130 356
Altman Z''-Score-0.01Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.18 % vs. predchádzajúce -63.87 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.38 % vs. predchádzajúce 89.40 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.89× vs. predchádzajúce 4.07×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.46 % vs. predchádzajúca -15.71 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.62 % vs. predchádzajúca 10.60 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +422 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 422 % na 130 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2297 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 130 tis. € | 25 tis. € | +422,0 % |
| EBITDA | 5 tis. € | -4 tis. € | +220,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -3 tis. € | +220,8 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -4 tis. € | +181,9 % |
| Aktíva | 147 tis. € | 6 tis. € | +23× |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 651 € | +493,2 % |
- 29. 9. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.6%
- Cudzie zdroje97.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 130 tis. € | 147 tis. € | 4 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 25 tis. € | 6 tis. € | 651 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 63 tis. € | 11 tis. € | 575 € | 509 € | 359 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3 tis. € | 4 tis. € | 216 € | 306 € | 118 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 97 € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 52 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | -663 € | -841 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 10 tis. € | 469 € | — | -160 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | -5 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 29 tis. € | 11 tis. € | -4 tis. € | 677 € | -364 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 10 tis. € | 6 tis. € | -4 tis. € | 501 € | -572 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 9. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44966091
- RÚZ ID
- 785437
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 9. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat130 356 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 7. 10. 2009Registrácia platcu DPHSK2022891046