MEPS s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 91 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 20/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (69 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2010
- Sídlo
- Zlaté Pole 67/17, 04420, Malá Ida
- EBITDA marža-21,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,3 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.947netIncome: 654.00revenue: 69 035prevNetIncome: -97 130
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.16equity: 260 021assets: 834 504
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.84equity: 260 021assets: 834 504
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -24.53revenueYoY: -91.02validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -21.86netMargin: 0.947ebitda: -15 090revenue: 69 035
Altman Z''-Score1.35Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.08 % vs. predchádzajúce -8.11 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.84 % vs. predchádzajúce 80.26 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.08× vs. predchádzajúce 0.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.95 % vs. predchádzajúca -12.64 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.16 % vs. predchádzajúca 19.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 91 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 69 tis. € | 768 tis. € | −91,0 % |
| EBITDA | -15 tis. € | -77 tis. € | +80,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -14 tis. € | -69 tis. € | +80,3 % |
| Čistý zisk | 654 € | -97 tis. € | +100,7 % |
| Aktíva | 835 tis. € | 1,2 mil. € | −30,3 % |
| Vlastné imanie | 260 tis. € | 236 tis. € | +10,0 % |
- 10. 2. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.2%
- Cudzie zdroje68.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 69 tis. € | 835 tis. € | 260 tis. € | -15 tis. € | 654 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 768 tis. € | 1,2 mil. € | 236 tis. € | -77 tis. € | -97 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 858 tis. € | 1,2 mil. € | 407 tis. € | 14 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 622 tis. € | 1,0 mil. € | 382 tis. € | 120 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 546 tis. € | 932 tis. € | 285 tis. € | 94 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 560 tis. € | 888 tis. € | 219 tis. € | -25 tis. € | -33 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 851 tis. € | 968 tis. € | 279 tis. € | 24 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 410 tis. € | 883 tis. € | 273 tis. € | 25 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 770 tis. € | 1,1 mil. € | 364 tis. € | 33 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 869 tis. € | 1,3 mil. € | 368 tis. € | 63 tis. € | 12 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45398305
- RÚZ ID
- 1051814
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat868 703 EUR · rok 2015
- 15. 4. 2010Registrácia platcu DPHSK2022980476