AP COMMERCE s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (686 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 12. 2010
- Sídlo
- Hlavná 141/64, 04431, Družstevná pri Hornáde
- EBITDA marža22,4 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,0 %
- Zadlženosť25 %
- Kapitálová primeranosť75,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.52netIncome: 120 195revenue: 685 852prevNetIncome: 165 664
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 75.46equity: 923 255assets: 1 223 428
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 24.54equity: 923 255assets: 1 223 428
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.43revenueYoY: 0.135validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.41netMargin: 17.52ebitda: 153 723revenue: 685 852
Altman Z''-Score7.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.82 % vs. predchádzajúce 14.74 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 24.54 % vs. predchádzajúce 26.16 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.56× vs. predchádzajúce 0.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.52 % vs. predchádzajúca 24.19 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 75.46 % vs. predchádzajúca 73.84 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 17.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 75 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 686 tis. € | 685 tis. € | +0,1 % |
| EBITDA | 154 tis. € | 212 tis. € | −27,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 138 tis. € | 191 tis. € | −27,4 % |
| Čistý zisk | 120 tis. € | 166 tis. € | −27,4 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | +8,9 % |
| Vlastné imanie | 923 tis. € | 830 tis. € | +11,3 % |
- 23. 12. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie75.5%
- Cudzie zdroje24.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 686 tis. € | 1,2 mil. € | 923 tis. € | 154 tis. € | 120 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 685 tis. € | 1,1 mil. € | 830 tis. € | 212 tis. € | 166 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,1 mil. € | 823 tis. € | 666 tis. € | 215 tis. € | 172 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,4 mil. € | 790 tis. € | 494 tis. € | 233 tis. € | 174 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 867 tis. € | 514 tis. € | 320 tis. € | 190 tis. € | 147 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 513 tis. € | 387 tis. € | 174 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 637 tis. € | 368 tis. € | 171 tis. € | 73 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 449 tis. € | 449 tis. € | 111 tis. € | 51 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 398 tis. € | 252 tis. € | 70 tis. € | 60 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 391 tis. € | 146 tis. € | 23 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 12. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 12. 2010
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 12. 2010
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 12. 2010
- 4nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 12. 2010
- 5reklamné a marketingové službyod 23. 12. 2010
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním aj iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 12. 2010
- 7prenájom hnuteľných vecíod 23. 12. 2010
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 12. 2010
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 12. 2010
- 10dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 12. 2010
- 11skladovanieod 23. 12. 2010
- 12zasielateľstvood 23. 12. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45649294
- RÚZ ID
- 1005395
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 12. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat2 390 665 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023160326