JEKOSTAV s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (177 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 2. 2011
- Sídlo
- Veterná 218/12, 02952, Hruštín
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)16,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,5 %
- Zadlženosť31 %
- Kapitálová primeranosť68,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.25netIncome: 3 982revenue: 177 347prevNetIncome: 3 214
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 68.56equity: 16 264assets: 23 721
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 31.44equity: 16 264assets: 23 721
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.94revenueYoY: 28.24validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.84netMargin: 2.25ebitda: 5 041revenue: 177 347
Altman Z''-Score8.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.79 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.79 % vs. predchádzajúce 26.34 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 31.44 % vs. predchádzajúce 32.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.48× vs. predchádzajúce 11.34×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.25 % vs. predchádzajúca 2.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 68.56 % vs. predchádzajúca 67.33 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 177 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 69 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 16.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 177 tis. € | 138 tis. € | +28,2 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 4 tis. € | +23,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 4 tis. € | +23,9 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 3 tis. € | +23,9 % |
| Aktíva | 24 tis. € | 12 tis. € | +94,4 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 8 tis. € | +98,0 % |
- 17. 2. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie68.6%
- Cudzie zdroje31.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 177 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 138 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 7 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 7 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 114 tis. € | 44 tis. € | 17 tis. € | 630 € | 358 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 118 tis. € | 46 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | 896 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 139 tis. € | 44 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 137 tis. € | 43 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 2. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla17. 2. 2011 → 29. 7. 2019
Pri kostole 159, Bobrov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 31. 3. 2016
- 2opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 17. 2. 2011
- 3výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 17. 2. 2011
- 4výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 17. 2. 2011
- 5uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 2. 2011
- 6prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 2. 2011
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 2. 2011
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 17. 2. 2011
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 2. 2011
- 10nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 2. 2011
- 11cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenieod 17. 2. 2011
- 12prenájom hnuteľných vecíod 17. 2. 2011
- 13čistiace a upratovacie službyod 17. 2. 2011
- 14výkon činnosti stavbyvedúceho v rozsahu pozemné stavby, inžinierske stavby - vodohospodárske stavby, potrubné, energetické a iné líniové stavbyod 17. 2. 2011
- 15výkon činnosti stavbyvedúceho v rozsahu pozemné stavby, inžinierske stavby - potrubné stavby, energetické a iné líniové stavbyod 17. 2. 2011
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 17. 2. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46050230
- RÚZ ID
- 1140091
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 2. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat177 347 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023200256
- 17. 2. 2011Zmena sídlaPri kostole 159, Bobrov