MP - CENTRUM s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 63 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (159 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 5. 2011
- Sídlo
- Nový Salaš 1, 04417, Slanec
- EBITDA marža9,4 %
- ROA (návratnosť aktív)28,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,9 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť59,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.48netIncome: 11 913revenue: 159 267prevNetIncome: 1 949
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.68equity: 24 863assets: 41 661
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.32equity: 24 863assets: 41 661
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.60revenueYoY: 62.84validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.35netMargin: 7.48ebitda: 14 899revenue: 159 267
Altman Z''-Score6.72Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.55 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.60 % vs. predchádzajúce 7.42 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.32 % vs. predchádzajúce 50.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.82× vs. predchádzajúce 3.72×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.48 % vs. predchádzajúca 1.99 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.68 % vs. predchádzajúca 49.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 63 % na 159 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 28.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 159 tis. € | 98 tis. € | +62,8 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 3 tis. € | +412,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 3 tis. € | +412,2 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 2 tis. € | +511,2 % |
| Aktíva | 42 tis. € | 26 tis. € | +58,6 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 13 tis. € | +92,0 % |
- 7. 5. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.7%
- Cudzie zdroje40.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 159 tis. € | 42 tis. € | 25 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 98 tis. € | 26 tis. € | 13 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 128 tis. € | 24 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 80 tis. € | 25 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 54 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 40 tis. € | 20 tis. € | 9 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 34 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | 586 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 32 tis. € | 26 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 35 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 36 tis. € | 6 tis. € | -9 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 8 tis. € | 2 tis. € | -16 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 5. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 5. 2011 → 12. 3. 2014
AW - CENTRUM s.r.o.
- Zmena sídla7. 5. 2011 → 12. 3. 2014
Pražská 2, Košice-Západ
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1zámočníctvood 13. 3. 2014
- 2dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 3. 2014
- 3montáž sadrokartonových dosiekod 13. 3. 2014
- 4výmena a osadzovanie okien, osadzovanie parapetov do pôvodných rozmerovod 13. 3. 2014
- 5montáž markíz, roliet, žalúzií, protislnečných fóliíod 13. 3. 2014
- 6výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 13. 3. 2014
- 7vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním, zváranie CO2) a paličské práceod 13. 3. 2014
- 8opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 13. 3. 2014
- 9výroba radiátorov a kotlov ústredného kúrenia, pecí a horákovod 13. 3. 2014
- 10opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 13. 3. 2014
- 11piliarske práceod 13. 3. 2014
- 12výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 13. 3. 2014
- 13opravy pracovných strojovod 13. 3. 2014
- 14osadzovanie a montáž mechanických častí vzduchotechnických a klimatizačných zariadení bez zásahu do elektrických častíod 13. 3. 2014
- 15inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 13. 3. 2014
- 16vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 13. 3. 2014
- 17montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 13. 3. 2014
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 3. 2014
- 19ručné umývanie a čistenie interiéru motorových vozidielod 7. 5. 2011
- 20oprava a výmena pneumatík, (pneuservis), protektorovanie pneumatikod 7. 5. 2011
- 21údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 7. 5. 2011
- 22nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 5. 2011
- 23prenájom hnuteľných vecíod 7. 5. 2011
- 24prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 5. 2011
- 25poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 7. 5. 2011
- 26kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 5. 2011
- 27sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 5. 2011
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 5. 2011
- 29sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 5. 2011
- 30prevádzkovanie autoumyvárneod 7. 5. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46169202
- RÚZ ID
- 1123856
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 5. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat159 267 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 28. 9. 2012Registrácia platcu DPHSK2023267158
- 7. 5. 2011Zmena obchodného mena→ AW - CENTRUM s.r.o.
- 7. 5. 2011Zmena sídlaPražská 2, Košice-Západ