SyCon Automation s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (88 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 7. 2013
- Sídlo
- Abovská 187/30, 04411, Ždaňa
- EBITDA marža43,8 %
- ROA (návratnosť aktív)26,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)70,0 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť37,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 29.06netIncome: 25 708revenue: 88 477prevNetIncome: 21 357
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 37.15equity: 36 708assets: 98 800
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 62.85equity: 36 708assets: 98 800
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.372revenueYoY: -0.086validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 43.78netMargin: 29.06ebitda: 38 734revenue: 88 477
Altman Z''-Score11.17Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.73 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 7.58 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.62 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.02 % vs. predchádzajúce 17.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 62.85 % vs. predchádzajúce 48.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.90× vs. predchádzajúce 0.74×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 29.06 % vs. predchádzajúca 24.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.15 % vs. predchádzajúca 51.47 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 29.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.29 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 43.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 88 tis. € | 89 tis. € | −0,1 % |
| EBITDA | 39 tis. € | 31 tis. € | +24,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 28 tis. € | +24,2 % |
| Čistý zisk | 26 tis. € | 21 tis. € | +20,4 % |
| Aktíva | 99 tis. € | 119 tis. € | −17,2 % |
| Vlastné imanie | 37 tis. € | 61 tis. € | −40,2 % |
- 4. 7. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie37.2%
- Cudzie zdroje62.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 88 tis. € | 99 tis. € | 37 tis. € | 39 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 89 tis. € | 119 tis. € | 61 tis. € | 31 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 92 tis. € | 116 tis. € | 59 tis. € | 43 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 70 tis. € | 128 tis. € | 79 tis. € | 28 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 106 tis. € | 137 tis. € | 79 tis. € | 65 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 64 tis. € | 67 tis. € | 31 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 46 tis. € | 68 tis. € | 21 tis. € | 7 tis. € | 561 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 55 tis. € | 56 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 98 tis. € | 143 tis. € | 128 tis. € | 57 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 86 tis. € | 90 tis. € | 85 tis. € | 32 tis. € | 23 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 7. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla4. 7. 2013 → 22. 8. 2013
Abovská 187/30, Ždaňa
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové službyod 4. 7. 2013
- 2Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 7. 2013
- 3Uvedenie technologických zariadení do prevádzky a optimalizácia výrobyod 4. 7. 2013
- 4Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 4. 7. 2013
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 7. 2013
- 6Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 4. 7. 2013
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 7. 2013
- 8Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 4. 7. 2013
- 9Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 4. 7. 2013
- 10Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 4. 7. 2013
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 7. 2013
- 12Reklamné a marketingové službyod 4. 7. 2013
- 13Administratívne službyod 4. 7. 2013
- 14Čistiace a upratovacie službyod 4. 7. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47312726
- RÚZ ID
- 1466463
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 7. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat106 009 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 13. 9. 2013Registrácia platcu DPHSK2023805014
- 4. 7. 2013Zmena sídlaAbovská 187/30, Ždaňa