JOPAL Trading s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (139 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 8. 2013
- Sídlo
- Štefánikova 269/22, 02901, Námestovo
- EBITDA marža18,7 %
- ROA (návratnosť aktív)10,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)82,2 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.83netIncome: 23 413revenue: 139 122prevNetIncome: 9 156
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.16equity: 28 499assets: 234 294
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.84equity: 28 499assets: 234 294
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.35revenueYoY: -7.58validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.71netMargin: 16.83ebitda: 26 036revenue: 139 122
Altman Z''-Score1.36Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.63 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.99 % vs. predchádzajúce 3.16 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.84 % vs. predchádzajúce 98.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.59× vs. predchádzajúce 0.52×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.83 % vs. predchádzajúca 6.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.16 % vs. predchádzajúca 1.76 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 139 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 460 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 139 tis. € | 151 tis. € | −7,6 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 8 tis. € | +232,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 7 tis. € | +232,0 % |
| Čistý zisk | 23 tis. € | 9 tis. € | +155,7 % |
| Aktíva | 234 tis. € | 289 tis. € | −19,0 % |
| Vlastné imanie | 28 tis. € | 5 tis. € | +460,3 % |
- 3. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.2%
- Cudzie zdroje87.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 139 tis. € | 234 tis. € | 28 tis. € | 26 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 151 tis. € | 289 tis. € | 5 tis. € | 8 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 93 tis. € | 233 tis. € | -4 tis. € | 3 tis. € | -796 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 157 tis. € | 210 tis. € | -3 tis. € | -40 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 141 tis. € | 176 tis. € | 37 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 111 tis. € | 143 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 82 tis. € | 140 tis. € | 7 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 31 tis. € | 137 tis. € | -2 tis. € | -9 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 16 tis. € | 28 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 7 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 8. 2013
- 2prenájom hnuteľných vecíod 3. 8. 2013
- 3ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 3. 8. 2013
- 4ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach do 10 lôžokod 3. 8. 2013
- 5poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 8. 2013
- 6kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 8. 2013
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 8. 2013
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 8. 2013
- 9prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 8. 2013
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 8. 2013
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47344580
- RÚZ ID
- 1465759
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat157 215 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 8. 10. 2014Registrácia platcu DPHSK2023825331