TAKAC GROUP s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 30 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 45/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (167 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 1. 2014
- Sídlo
- Čaňa 1464/1464, 04414, Čaňa
- EBITDA marža37,0 %
- ROA (návratnosť aktív)4,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť117 %
- Kapitálová primeranosť-16,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.12netIncome: 10 194revenue: 166 500prevNetIncome: -50 002
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -16.78equity: -42 777assets: 254 905
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 116.78equity: -42 777assets: 254 905
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.13revenueYoY: 29.96validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 37.02netMargin: 6.12ebitda: 61 636revenue: 166 500
Altman Z''-Score0.19Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.00 % vs. predchádzajúce -14.49 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 116.78 % vs. predchádzajúce 115.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 0.37×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.12 % vs. predchádzajúca -39.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -16.78 % vs. predchádzajúca -15.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 30 % na 167 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 37.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 167 tis. € | 128 tis. € | +30,0 % |
| EBITDA | 62 tis. € | -456 € | +136× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 55 tis. € | -410 € | +136× |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -50 tis. € | +120,4 % |
| Aktíva | 255 tis. € | 345 tis. € | −26,1 % |
| Vlastné imanie | -43 tis. € | -53 tis. € | +19,2 % |
- 29. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 298 tis. €
- Aktíva spolu
- 255 tis. €
- Vlastné imanie
- −43 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 167 tis. € | 255 tis. € | -43 tis. € | 62 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 128 tis. € | 345 tis. € | -53 tis. € | -456 € | -50 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 26 tis. € | 128 tis. € | -3 tis. € | -32 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 12 tis. € | 261 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 48 tis. € | 465 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | -223 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 29 tis. € | 520 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | -3 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 14 tis. € | 507 tis. € | 19 tis. € | 4 tis. € | 65 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 22 tis. € | 492 tis. € | 18 tis. € | 3 tis. € | 511 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 48 tis. € | 431 tis. € | 18 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 21 tis. € | 376 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena29. 1. 2014 → 26. 7. 2022
AGRO MUDROVCE s.r.o.
- Zmena sídla29. 1. 2014 → 26. 7. 2022
Obecná 370/32, Geča
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 27. 7. 2022
- 2Finančný lízingod 27. 7. 2022
- 3Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 7. 2022
- 4Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 7. 2022
- 5Faktoring a forfaitingod 27. 7. 2022
- 6poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 28. 9. 2016
- 7Poskytovanie služieb v rybárstveod 29. 1. 2014
- 89.Údenárska výrobaod 29. 1. 2014
- 9Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 29. 1. 2014
- 10Výroba rastlinných a živočíšnych olejov a tukovod 29. 1. 2014
- 11Výroba nápojovod 29. 1. 2014
- 12Výroba kŕmnych zmesíod 29. 1. 2014
- 13Spracovanie kožeod 29. 1. 2014
- 14Výroba kožených a kožušinových výrobkovod 29. 1. 2014
- 15Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 29. 1. 2014
- 16Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 29. 1. 2014
- 17Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 29. 1. 2014
- 18Výroba výrobkov zo slamy, šúpolia, prútia, korkuod 29. 1. 2014
- 19Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 29. 1. 2014
- 20Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 29. 1. 2014
- 21Výroba sviečokod 29. 1. 2014
- 22Čistenie kanalizačných systémovod 29. 1. 2014
- 23Prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 1. 2014
- 24Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 1. 2014
- 25Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 1. 2014
- 26Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 1. 2014
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 1. 2014
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 29. 1. 2014
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 29. 1. 2014
- 30Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 29. 1. 2014
- 31Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 29. 1. 2014
- 32Oprava obuvi, brašnárskeho a sedlárskeho tovaruod 29. 1. 2014
- 33Oprava odevov, textilu a bytového textiluod 29. 1. 2014
- 34Oprava kožených a kožušinových výrobkovod 29. 1. 2014
- 35Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 1. 2014
- 36Vykonávanie odťahovej službyod 29. 1. 2014
- 37Sťahovacie službyod 29. 1. 2014
- 38Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 29. 1. 2014
- 39Predaj leteckých prepravných služiebod 29. 1. 2014
- 40Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 29. 1. 2014
- 41Prevádzka malých plavidielod 29. 1. 2014
- 42Skladovanieod 29. 1. 2014
- 43Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 29. 1. 2014
- 44Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 29. 1. 2014
- 45Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 29. 1. 2014
- 46Prevádzkovanie výdajne stravyod 29. 1. 2014
- 47Výroba hotových jedál a polotovarov priemyselným spôsobom (konzervovanie)od 29. 1. 2014
- 48Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 29. 1. 2014
- 49Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 29. 1. 2014
- 50Vydavateľská činnosťod 29. 1. 2014
- 51Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 29. 1. 2014
- 52Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 1. 2014
- 53Prenájom hnuteľných vecíod 29. 1. 2014
- 54Administratívne službyod 29. 1. 2014
- 55Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 1. 2014
- 56Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 29. 1. 2014
- 57Vedenie účtovníctvaod 29. 1. 2014
- 58Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 29. 1. 2014
- 59Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 29. 1. 2014
- 60Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 1. 2014
- 61Prevádzkovanie športových zariadeníod 29. 1. 2014
- 62Čistiace a upratovacie službyod 29. 1. 2014
- 63Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 29. 1. 2014
- 64Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 29. 1. 2014
- 65Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 29. 1. 2014
- 66Reklamné a marketingové službyod 29. 1. 2014
- 67Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 29. 1. 2014
- 68Prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 1. 2014
- 69Fotografické službyod 29. 1. 2014
- 70Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 29. 1. 2014
- 71Prevádzkovanie verejných WCod 29. 1. 2014
- 72Donášková službaod 29. 1. 2014
- 73Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 29. 1. 2014
- 74Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 29. 1. 2014
- 75Hubenie škodlivých živočíchov, mikroorganizmov a potláčanie ďalších škodlivých činiteľov.od 29. 1. 2014
- 76Spracovávanie rodokmeňovod 29. 1. 2014
- 77Diskotekárska činnosťod 29. 1. 2014
- 78Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 29. 1. 2014
- 79Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 29. 1. 2014
- 80Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 29. 1. 2014
- 81Opravy, plnenie a revízie hasiacich prístrojovod 29. 1. 2014
- 82Uvádzanie do prevádzky, revízie a opravy požiarnych klapiekod 29. 1. 2014
- 83Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 29. 1. 2014
- 84Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadeníod 29. 1. 2014
- 85Oprava a kontrola požiarnych vodovodovod 29. 1. 2014
- 86Oprava a kontrola požiarnych hydrantovod 29. 1. 2014
- 87Počítačové službyod 29. 1. 2014
- 88Montáž pomerových rozdeľovačov nákladov vykurovaniaod 29. 1. 2014
- 89Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 29. 1. 2014
- 90Prevádzkovanie úschovní batožínod 29. 1. 2014
- 91Montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 29. 1. 2014
- 92Poskytovanie služieb informátoraod 29. 1. 2014
- 93Služby požičovníod 29. 1. 2014
- 94Kontrola, opravy a montáž systémov automatického haseniaod 29. 1. 2014
- 95Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 29. 1. 2014
- 96Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 1. 2014
- 97Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 29. 1. 2014
- 98Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 29. 1. 2014
- 99Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 29. 1. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47648210
- RÚZ ID
- 1535892
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat166 500 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 6. 2014Registrácia platcu DPHSK2024027522
- 29. 1. 2014Zmena obchodného mena→ AGRO MUDROVCE s.r.o.
- 29. 1. 2014Zmena sídlaObecná 370/32, Geča