MARVIC s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža0,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-7,4 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.067netIncome: -1 745revenue: 2 613 733prevNetIncome: 3 265
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.58equity: 23 681assets: 247 276
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.42equity: 23 681assets: 247 276
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 215.67revenueYoY: -14.37validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.029netMargin: -0.067ebitda: 761.00revenue: 2 613 733
Altman Z''-Score0.45Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.71 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.71 % vs. predchádzajúce 0.99 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.42 % vs. predchádzajúce 92.26 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 10.57× vs. predchádzajúce 9.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.07 % vs. predchádzajúca 0.11 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.58 % vs. predchádzajúca 7.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 2.6 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,6 mil. € | 3,1 mil. € | −14,4 % |
| EBITDA | 761 € | 4 tis. € | −81,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 685 € | 4 tis. € | −81,6 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | 3 tis. € | −153,4 % |
| Aktíva | 247 tis. € | 328 tis. € | −24,7 % |
| Vlastné imanie | 24 tis. € | 25 tis. € | −6,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 5. 2015
- Sídlo
- Idanská 144/14, 04420, Malá Ida
- Štatutárny orgán
- —
- 1. 5. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.6%
- Cudzie zdroje90.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 2,6 mil. € | 247 tis. € | 24 tis. € | 761 € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,1 mil. € | 328 tis. € | 25 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,2 mil. € | 22 tis. € | 22 tis. € | 229 € | 87 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 22 tis. € | 22 tis. € | -2 € | -106 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 23 tis. € | 26 tis. € | 22 tis. € | 23 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | — | -96 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 833 € | 8 tis. € | 4 tis. € | 833 € | -210 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 10 tis. € | 4 tis. € | -90 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 8 tis. € | 12 tis. € | -4 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 5. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48136549
- RÚZ ID
- 1575188
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 5. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 052 461 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 6. 2015Registrácia platcu DPHSK2120059986