M. A. Logistics s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (140 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 3. 2016
- Sídlo
- Budulov 9, 04501, Moldava nad Bodvou
- EBITDA marža15,7 %
- ROA (návratnosť aktív)46,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1091,3 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.25netIncome: 19 938revenue: 139 899prevNetIncome: -111 239
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.28equity: 1 827assets: 42 698
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.72equity: 1 827assets: 42 698
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.94revenueYoY: -29.44validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.75netMargin: 14.25ebitda: 22 029revenue: 139 899
Altman Z''-Score-37.69Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -40.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.95 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 46.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 46.70 % vs. predchádzajúce -44.23 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.72 % vs. predchádzajúce 137.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.28× vs. predchádzajúce 0.79×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.25 % vs. predchádzajúca -56.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.28 % vs. predchádzajúca -37.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 83 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 1091 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1827 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 29 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 14.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 46.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 140 tis. € | 198 tis. € | −29,4 % |
| EBITDA | 22 tis. € | -95 tis. € | +123,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | -85 tis. € | +123,3 % |
| Čistý zisk | 20 tis. € | -111 tis. € | +117,9 % |
| Aktíva | 43 tis. € | 251 tis. € | −83,0 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | -94 tis. € | +101,9 % |
- 5. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.3%
- Cudzie zdroje95.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 140 tis. € | 43 tis. € | 2 tis. € | 22 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 198 tis. € | 251 tis. € | -94 tis. € | -95 tis. € | -111 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 257 tis. € | 425 tis. € | 17 tis. € | -39 tis. € | -52 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 252 tis. € | 437 tis. € | 19 tis. € | -34 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 270 tis. € | 550 tis. € | 23 tis. € | -82 tis. € | -93 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 315 tis. € | 436 tis. € | -138 tis. € | -91 tis. € | -102 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 242 tis. € | 451 tis. € | -36 tis. € | -66 tis. € | -73 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 153 tis. € | 223 tis. € | 34 tis. € | -32 tis. € | -38 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 76 tis. € | 222 tis. € | -10 tis. € | -38 tis. € | -40 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 8. 2019 → 10. 9. 2025
Hraničná 2, Košice - mestská časť Barca
- Založenie spoločnosti5. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 3. 2016 → 15. 8. 2019
Popradská 68/251, Košice - mestská časť Západ
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie nákladnej cestnej dopravyod 27. 10. 2016
- 2prevádzkovanie medzinárodnej prepravy tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 27. 10. 2016
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 3. 2016
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 3. 2016
- 5reklamné a marketingové službyod 5. 3. 2016
- 6prenájom hnuteľných vecíod 5. 3. 2016
- 7administratívne službyod 5. 3. 2016
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 3. 2016
- 9údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 3. 2016
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 3. 2016
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 3. 2016
- 12prípravné práce k realizácii staviebod 5. 3. 2016
- 13skladovanie a uskladňovanieod 5. 3. 2016
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 3. 2016
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50204505
- RÚZ ID
- 1615335
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat315 332 EUR · rok 2019
- 16. 8. 2019Zmena sídlaHraničná 2, Košice - mestská časť Barca
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 4. 2016Registrácia platcu DPHSK2120218683
- 5. 3. 2016Zmena sídlaPopradská 68/251, Košice - mestská časť Západ