KAMENÁRSTVO BOCÁN, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (144 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 3. 2016
- Sídlo
- Hviezdoslavova 309/1, 90501, Senica
- EBITDA marža11,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)336,3 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.38netIncome: 4 860revenue: 143 752prevNetIncome: -6 270
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.17equity: 1 445assets: 66 471
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.83equity: 1 445assets: 66 471
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.95revenueYoY: 5.44validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.38netMargin: 3.38ebitda: 16 353revenue: 143 752
Altman Z''-Score1.30Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.31 % vs. predchádzajúce -9.25 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.83 % vs. predchádzajúce 105.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.16× vs. predchádzajúce 2.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.38 % vs. predchádzajúca -4.60 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.17 % vs. predchádzajúca -5.04 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 336 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1445 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 5 % na 144 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 144 tis. € | 136 tis. € | +5,4 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 6 tis. € | +192,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 5 tis. € | +192,9 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -6 tis. € | +177,5 % |
| Aktíva | 66 tis. € | 68 tis. € | −2,0 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | -3 tis. € | +142,3 % |
- 18. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.2%
- Cudzie zdroje97.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 144 tis. € | 66 tis. € | 1 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 136 tis. € | 68 tis. € | -3 tis. € | 6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 213 tis. € | 65 tis. € | 3 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 163 tis. € | 67 tis. € | -750 € | 17 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 81 tis. € | 25 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 142 tis. € | 28 tis. € | 6 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 116 tis. € | 23 tis. € | 2 tis. € | -4 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 107 tis. € | 33 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 123 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 3. 2016 → 19. 4. 2024
Hviezdoslôavova 309/1, Senica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 18. 3. 2016
- 2Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 18. 3. 2016
- 3Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 3. 2016
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 3. 2016
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 3. 2016
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 3. 2016
- 7Zhotovovanie mozaikových obrazov z rozličných materiálov podľa predložených návrhovod 18. 3. 2016
- 8Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 18. 3. 2016
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 3. 2016
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 3. 2016
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 3. 2016
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 3. 2016
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 3. 2016
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 18. 3. 2016
- 15Vedenie účtovníctvaod 18. 3. 2016
- 16Reklamné a marketingové službyod 18. 3. 2016
- 17Kamenárstvood 18. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50227157
- RÚZ ID
- 1633227
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat212 644 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 11. 2016Registrácia platcu DPHSK2120239891
- 18. 3. 2016Zmena sídlaHviezdoslôavova 309/1, Senica