TM Sport s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 10 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (488 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 4. 2016
- Sídlo
- Dlhá 248/43, 90501, Senica
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť112 %
- Kapitálová primeranosť-12,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.10netIncome: 5 348revenue: 488 338prevNetIncome: -44 103
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -12.49equity: -30 866assets: 247 176
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 112.49equity: -30 866assets: 247 176
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.56revenueYoY: 10.12validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.88netMargin: 1.10ebitda: 9 158revenue: 488 338
Altman Z''-Score-0.62Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.25 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.16 % vs. predchádzajúce -13.53 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 112.49 % vs. predchádzajúce 111.11 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.98× vs. predchádzajúce 1.36×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.10 % vs. predchádzajúca -9.95 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -12.49 % vs. predchádzajúca -11.11 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 488 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Tržby rastú (+10 %), ale aktíva klesajú (-24 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 488 tis. € | 443 tis. € | +10,1 % |
| EBITDA | 9 tis. € | -41 tis. € | +122,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | -37 tis. € | +122,3 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -44 tis. € | +112,1 % |
| Aktíva | 247 tis. € | 326 tis. € | −24,2 % |
| Vlastné imanie | -31 tis. € | -36 tis. € | +14,8 % |
- 13. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 278 tis. €
- Aktíva spolu
- 247 tis. €
- Vlastné imanie
- −31 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 488 tis. € | 247 tis. € | -31 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 443 tis. € | 326 tis. € | -36 tis. € | -41 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 513 tis. € | 295 tis. € | 8 tis. € | -9 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 474 tis. € | 291 tis. € | 25 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 416 tis. € | 207 tis. € | 19 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 314 tis. € | 153 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | -267 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 271 tis. € | 129 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 179 tis. € | 77 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 90 tis. € | 40 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50282468
- RÚZ ID
- 1622867
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat512 763 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 11. 5. 2016Registrácia platcu DPHSK2120261440