Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

JanPet s.r.o.

aktívna
Oravská Polhora 1045, 02947, Oravská Polhora
podľa §4, registrácia od 1. 12. 2023
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)37 tis. €
2,6 %vs 2023
Zisk (2024)-595 €
44,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)4 tis. €
12,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)58 %
25,4 %Strednávs 2023
ROE (2024)-14.4 %
36,9 %Stratavs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.6 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 35/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (37 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 4. 2016
Sídlo
Oravská Polhora 1045, 02947, Oravská Polhora
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-0,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-6,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-14,4 %
  • Zadlženosť58 %
  • Kapitálová primeranosť42,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (37 tis. €), je dlhodobo stratová.
35/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -1.62
  • netIncome: -595.00
  • revenue: 36 620
  • prevNetIncome: -1 079
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 42.32
  • equity: 4 143
  • assets: 9 789
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 57.68
  • equity: 4 143
  • assets: 9 789
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 11.91
  • revenueYoY: 2.59
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -0.396
  • netMargin: -1.62
  • ebitda: -145.00
  • revenue: 36 620
Altman Z''-Score1.23Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.83aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.28aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.08aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.77presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -6.08 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.08 % vs. predchádzajúce -5.17 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 57.68 % vs. predchádzajúce 77.31 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.74× vs. predchádzajúce 1.71×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.62 % vs. predchádzajúca -3.02 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.32 % vs. predchádzajúca 22.69 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 53 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 36620 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -1.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby37 tis. €36 tis. €+2,6 %
EBITDA-145 €-629 €+76,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-131 €-566 €+76,9 %
Čistý zisk-595 €-1 tis. €+44,9 %
Aktíva10 tis. €21 tis. €−53,1 %
Vlastné imanie4 tis. €5 tis. €−12,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 4. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby