RS FARMA, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 111 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (612 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 7. 2016
- Sídlo
- 208, 90604, Častkov
- EBITDA marža3,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,3 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť48,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.797netIncome: 4 880revenue: 611 916prevNetIncome: -60 965
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.22equity: 383 150assets: 794 548
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.78equity: 383 150assets: 794 548
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.61revenueYoY: 110.77validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.63netMargin: 0.797ebitda: 22 218revenue: 611 916
Altman Z''-Score1.37Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.98 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.61 % vs. predchádzajúce -8.44 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.78 % vs. predchádzajúce 47.60 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.77× vs. predchádzajúce 0.40×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.80 % vs. predchádzajúca -21.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.22 % vs. predchádzajúca 52.40 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 111 % na 612 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 612 tis. € | 290 tis. € | +110,8 % |
| EBITDA | 22 tis. € | -44 tis. € | +150,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | -40 tis. € | +150,4 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -61 tis. € | +108,0 % |
| Aktíva | 795 tis. € | 722 tis. € | +10,1 % |
| Vlastné imanie | 383 tis. € | 378 tis. € | +1,3 % |
- 20. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.2%
- Cudzie zdroje51.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 612 tis. € | 795 tis. € | 383 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 290 tis. € | 722 tis. € | 378 tis. € | -44 tis. € | -61 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 282 tis. € | 685 tis. € | 368 tis. € | -44 tis. € | -58 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 264 tis. € | 812 tis. € | 426 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 238 tis. € | 376 tis. € | 228 tis. € | 34 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 162 tis. € | 313 tis. € | 196 tis. € | -15 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 154 tis. € | 373 tis. € | 214 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 73 tis. € | 63 tis. € | -94 tis. € | -38 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 39 tis. € | 58 tis. € | -43 tis. € | -40 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 14 tis. € | 31 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 7. 2016 → 19. 12. 2023
Gen. L. Svobodu 1359/14, Senica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 20. 7. 2016
- 2Chov vybraných druhov zvieratod 20. 7. 2016
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 20. 7. 2016
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 20. 7. 2016
- 5Poskytovanie služieb v rybárstveod 20. 7. 2016
- 6Spracovanie prírodného meduod 20. 7. 2016
- 7Údenárska výrobaod 20. 7. 2016
- 8Spracovanie a konzervovanie zemiakov, ovocia a zeleninyod 20. 7. 2016
- 9Výroba rastlinných a živočíšnych olejov a tukovod 20. 7. 2016
- 10Výroba mlynských výrobkovod 20. 7. 2016
- 11Výroba a spracovanie cukruod 20. 7. 2016
- 12Výroba kakaa, výrobkov z kakaa a cukroviniekod 20. 7. 2016
- 13Výroba chuťových prísad a korenínod 20. 7. 2016
- 14Spracovanie a úprava čaju a kávyod 20. 7. 2016
- 15Výroba nápojovod 20. 7. 2016
- 16Výroba kŕmnych zmesíod 20. 7. 2016
- 17Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 20. 7. 2016
- 18Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 20. 7. 2016
- 19Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 20. 7. 2016
- 20Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 7. 2016
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 7. 2016
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 7. 2016
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 7. 2016
- 24Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 7. 2016
- 25Sťahovacie službyod 20. 7. 2016
- 26Kuriérske službyod 20. 7. 2016
- 27Skladovanie a uskladňovanieod 20. 7. 2016
- 28Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 20. 7. 2016
- 29Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 20. 7. 2016
- 30Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 7. 2016
- 31Prevádzkovanie výdajne stravyod 20. 7. 2016
- 32Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 20. 7. 2016
- 33Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 20. 7. 2016
- 34Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 7. 2016
- 35Prenájom hnuteľných vecíod 20. 7. 2016
- 36Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 7. 2016
- 37Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 20. 7. 2016
- 38Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 20. 7. 2016
- 39Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 20. 7. 2016
- 40Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 20. 7. 2016
- 41Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 7. 2016
- 42Prevádzkovanie športových zariadeníod 20. 7. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50420968
- RÚZ ID
- 1647354
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat611 916 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 8. 2016Registrácia platcu DPHSK2120316429
- 20. 7. 2016Zmena sídlaGen. L. Svobodu 1359/14, Senica