Rachmat s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (140 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 11. 2016
- Sídlo
- Hollého 743/21, 90501, Senica
- EBITDA marža3,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť30,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.400netIncome: 559.00revenue: 139 900prevNetIncome: 656.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.11equity: 10 736assets: 35 653
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.89equity: 10 736assets: 35 653
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 46.51validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.91netMargin: 0.400ebitda: 5 477revenue: 139 900
Altman Z''-Score1.99Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.57 % vs. predchádzajúce 1.70 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.89 % vs. predchádzajúce 86.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.92× vs. predchádzajúce 2.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.40 % vs. predchádzajúca 0.69 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.11 % vs. predchádzajúca 13.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 47 % na 140 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+47 %), ale aktíva klesajú (-8 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 140 tis. € | 95 tis. € | +46,5 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 2 tis. € | +130,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 2 tis. € | +130,1 % |
| Čistý zisk | 559 € | 656 € | −14,8 % |
| Aktíva | 36 tis. € | 39 tis. € | −7,7 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 5 tis. € | +107,4 % |
- 5. 11. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.1%
- Cudzie zdroje69.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 140 tis. € | 36 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 559 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 95 tis. € | 39 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 656 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -480 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 11. 2016 → 25. 4. 2023
Zlatnícka dolina 7009, Skalica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 10. 2025
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 10. 2025
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 11. 2016
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 11. 2016
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 5. 11. 2016
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 11. 2016
- 7Administratívne službyod 5. 11. 2016
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 11. 2016
- 9Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 11. 2016
- 10Prevádzkovanie výdajne stravyod 5. 11. 2016
- 11Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 11. 2016
- 12Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 5. 11. 2016
- 13Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 5. 11. 2016
- 14Fotografické službyod 5. 11. 2016
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 11. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50550110
- RÚZ ID
- 1666805
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 11. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat139 900 EUR · rok 2024
- 1. 1. 2024Registrácia platcu DPHSK2120380273
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 11. 2016Zmena sídlaZlatnícka dolina 7009, Skalica