Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Fokus Studio spol. s r.o.

aktívna
Hviezdoslavova 1322/11A, 02901, Námestovo
podľa §4, registrácia od 2. 12. 2016
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)485 tis. €
20,8 %vs 2024
Zisk (2025)13 tis. €
133,4 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)31 tis. €
70,2 %vs 2024
Zadlženosť (2025)77 %
14,2 %Vysokávs 2024
ROE (2025)41.2 %
119,6 %Výbornévs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 21 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 47/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (485 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Pokles tržiebtržby -21 % medziročne
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 77 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
28. 10. 2016
Sídlo
Hviezdoslavova 1322/11A, 02901, Námestovo
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)9,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)41,2 %
  • Zadlženosť77 %
  • Kapitálová primeranosť22,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (485 tis. €), zadlženosť je vysoká.
47/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.65
  • netIncome: 12 829
  • revenue: 484 643
  • prevNetIncome: -38 361
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 22.59
  • equity: 31 104
  • assets: 137 671
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 77.41
  • equity: 31 104
  • assets: 137 671
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 75.94
  • revenueYoY: -20.80
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.06
  • netMargin: 2.65
  • ebitda: 19 669
  • revenue: 484 643
Altman Z''-Score3.61Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.44aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.04aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.82aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.31presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 9.32 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.32 % vs. predchádzajúce -20.63 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 77.41 % vs. predchádzajúce 90.17 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.52× vs. predchádzajúce 3.29×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.65 % vs. predchádzajúca -6.27 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.59 % vs. predchádzajúca 9.83 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby485 tis. €612 tis. €−20,8 %
EBITDA20 tis. €-30 tis. €+164,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)18 tis. €-27 tis. €+164,9 %
Čistý zisk13 tis. €-38 tis. €+133,4 %
Aktíva138 tis. €186 tis. €−26,0 %
Vlastné imanie31 tis. €18 tis. €+70,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 28. 10. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby