TALUMA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 41 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (446 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 12. 2016
- Sídlo
- Hviezdoslavova 472/36, 90501, Senica
- EBITDA marža0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,1 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť43,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.291netIncome: 1 297revenue: 445 970prevNetIncome: 5 562
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.73equity: 122 192assets: 279 403
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.27equity: 122 192assets: 279 403
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 74.22revenueYoY: 41.36validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.485netMargin: 0.291ebitda: 2 163revenue: 445 970
Altman Z''-Score1.90Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.82 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.46 % vs. predchádzajúce 0.59 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.27 % vs. predchádzajúce 42.37 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.60× vs. predchádzajúce 0.34×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.29 % vs. predchádzajúca 1.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.73 % vs. predchádzajúca 57.63 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 70 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 41 % na 446 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+41 %), ale aktíva klesajú (-70 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 446 tis. € | 315 tis. € | +41,4 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 8 tis. € | −73,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 7 tis. € | −73,2 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 6 tis. € | −76,7 % |
| Aktíva | 279 tis. € | 942 tis. € | −70,3 % |
| Vlastné imanie | 122 tis. € | 543 tis. € | −77,5 % |
- 13. 12. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.7%
- Cudzie zdroje56.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 446 tis. € | 279 tis. € | 122 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 315 tis. € | 942 tis. € | 543 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 340 tis. € | 250 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 141 tis. € | 33 tis. € | 23 tis. € | 228 € | 181 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 206 tis. € | 133 tis. € | 91 tis. € | 259 € | 259 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 182 tis. € | 3 tis. € | 434 € | 434 € | 434 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 169 tis. € | 87 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 9 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 12. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla13. 12. 2016 → 2. 12. 2019
Palárikova 290/15, Senica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 12. 12. 2025
- 2Čistiace a upratovacie službyod 3. 6. 2021
- 3Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 3. 6. 2021
- 4Poskytovanie služieb osobného charakteruod 3. 6. 2021
- 5Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 3. 12. 2019
- 6Služby požičovníod 3. 12. 2019
- 7Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 3. 12. 2019
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 12. 2016
- 9sťahovacie službyod 13. 12. 2016
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 12. 2016
- 11prenájom hnuteľných vecíod 13. 12. 2016
- 12reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 12. 2016
- 13vŕtanie studní s dĺžkou do 30mod 13. 12. 2016
- 14prípravné práce k realizácii staviebod 13. 12. 2016
- 15dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 12. 2016
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 12. 2016
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 12. 2016
- 18nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 12. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50580094
- RÚZ ID
- 1674912
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 12. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat445 970 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 2. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2120399094
- 13. 12. 2016Zmena sídlaPalárikova 290/15, Senica