STAVINEK, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (4,2 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 2. 2017
- Sídlo
- Miestneho priemyslu 569/569, 02901, Námestovo
- EBITDA marža7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)8,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,3 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.47netIncome: 189 543revenue: 4 236 188prevNetIncome: 45 934
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.09equity: 720 226assets: 2 316 680
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.91equity: 720 226assets: 2 316 680
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.99revenueYoY: 25.49validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.87netMargin: 4.47ebitda: 333 254revenue: 4 236 188
Altman Z''-Score2.33Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.18 % vs. predchádzajúce 2.93 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.91 % vs. predchádzajúce 66.16 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.83× vs. predchádzajúce 2.15×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.47 % vs. predchádzajúca 1.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.09 % vs. predchádzajúca 33.84 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 25 % na 4.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+25 %), aktíva (+48 %), vlastné imanie (+36 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,2 mil. € | 3,4 mil. € | +25,5 % |
| EBITDA | 333 tis. € | 117 tis. € | +185,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 300 tis. € | 105 tis. € | +185,1 % |
| Čistý zisk | 190 tis. € | 46 tis. € | +312,6 % |
| Aktíva | 2,3 mil. € | 1,6 mil. € | +47,7 % |
| Vlastné imanie | 720 tis. € | 531 tis. € | +35,7 % |
- 17. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.1%
- Cudzie zdroje68.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4,2 mil. € | 2,3 mil. € | 720 tis. € | 333 tis. € | 190 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 3,4 mil. € | 1,6 mil. € | 531 tis. € | 117 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,3 mil. € | 485 tis. € | 85 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,2 mil. € | 1,3 mil. € | 461 tis. € | 58 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,5 mil. € | 1,0 mil. € | 453 tis. € | 55 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,7 mil. € | 875 tis. € | 446 tis. € | 62 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,6 mil. € | 792 tis. € | 438 tis. € | 56 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,2 mil. € | 547 tis. € | 400 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 520 tis. € | 265 tis. € | 183 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50726773
- RÚZ ID
- 1685058
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat4 236 188 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 9. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120439640