VMS Mont s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,8 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 11. 2017
- Sídlo
- Oravská Polhora 86, 02947, Oravská Polhora
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)6,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,3 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť55,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.55netIncome: 80 432revenue: 1 767 098prevNetIncome: 91 858
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 55.28equity: 714 777assets: 1 293 071
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 44.72equity: 714 777assets: 1 293 071
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 87.17revenueYoY: 7.93validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.06netMargin: 4.55ebitda: 124 743revenue: 1 767 098
Altman Z''-Score4.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.83 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.22 % vs. predchádzajúce 7.68 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 44.72 % vs. predchádzajúce 46.96 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.37× vs. predchádzajúce 1.37×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.55 % vs. predchádzajúca 5.61 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 55.28 % vs. predchádzajúca 53.04 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 1.8 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,8 mil. € | 1,6 mil. € | +7,9 % |
| EBITDA | 125 tis. € | 143 tis. € | −12,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 112 tis. € | 128 tis. € | −12,6 % |
| Čistý zisk | 80 tis. € | 92 tis. € | −12,4 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 1,2 mil. € | +8,1 % |
| Vlastné imanie | 715 tis. € | 634 tis. € | +12,7 % |
- 7. 11. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.3%
- Cudzie zdroje44.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,8 mil. € | 1,3 mil. € | 715 tis. € | 125 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,6 mil. € | 1,2 mil. € | 634 tis. € | 143 tis. € | 92 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,0 mil. € | 542 tis. € | 160 tis. € | 106 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,2 mil. € | 784 tis. € | 452 tis. € | 117 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,3 mil. € | 745 tis. € | 369 tis. € | 134 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,6 mil. € | 667 tis. € | 286 tis. € | 137 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,6 mil. € | 533 tis. € | 204 tis. € | 139 tis. € | 101 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 899 tis. € | 258 tis. € | 103 tis. € | 118 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 11. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51188015
- RÚZ ID
- 1734664
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 11. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 786 576 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 15. 5. 2018Registrácia platcu DPHSK2120621855
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna