LuXbus s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (591 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 2. 2018
- Sídlo
- Ploské 36/36, 04444, Ploské
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,4 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť42,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.43netIncome: 8 459revenue: 591 253prevNetIncome: 49 598
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.54equity: 81 305assets: 191 140
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.46equity: 81 305assets: 191 140
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.26revenueYoY: 16.08validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.26netMargin: 1.43ebitda: 19 267revenue: 591 253
Altman Z''-Score3.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.43 % vs. predchádzajúce 8.18 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.46 % vs. predchádzajúce 87.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.09× vs. predchádzajúce 0.84×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.43 % vs. predchádzajúca 9.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.54 % vs. predchádzajúca 12.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 68 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 591 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+16 %), ale aktíva klesajú (-68 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 591 tis. € | 509 tis. € | +16,1 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 81 tis. € | −76,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 73 tis. € | −76,2 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 50 tis. € | −82,9 % |
| Aktíva | 191 tis. € | 606 tis. € | −68,5 % |
| Vlastné imanie | 81 tis. € | 73 tis. € | +11,6 % |
- 24. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.5%
- Cudzie zdroje57.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 591 tis. € | 191 tis. € | 81 tis. € | 19 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 509 tis. € | 606 tis. € | 73 tis. € | 81 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 355 tis. € | 372 tis. € | 23 tis. € | 23 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 261 tis. € | 325 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 266 tis. € | 112 tis. € | 31 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 280 tis. € | 114 tis. € | 17 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 146 tis. € | 144 tis. € | 52 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Medzinárodná osobná preprava autokarmi a autobusmi vykonávaná v prenájme alebo za odplatuod 24. 5. 2018
- 2Výkon povolania prevádzkovateľa osobnej cestnej dopravy s počtom vozidiel 3od 24. 5. 2018
- 3Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 24. 2. 2018
- 4Kuriérske službyod 24. 2. 2018
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 24. 2. 2018
- 6Dizajnérske činnostiod 24. 2. 2018
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 24. 2. 2018
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 24. 2. 2018
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 2. 2018
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 2. 2018
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 2. 2018
- 12Poskytovanie služieb osobného charakteruod 24. 2. 2018
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 2. 2018
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 2. 2018
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 2. 2018
- 16Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 24. 2. 2018
- 17Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 24. 2. 2018
- 18Administratívne službyod 24. 2. 2018
- 19Sťahovacie službyod 24. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51431033
- RÚZ ID
- 1766103
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat591 253 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 16. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120706005