ZB - Company, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 75 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (162 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 3. 2018
- Sídlo
- Slanická Osada 464, 02901, Námestovo
- EBITDA marža4,6 %
- ROA (návratnosť aktív)3,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,2 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.79netIncome: 2 889revenue: 161 763prevNetIncome: 619.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.43equity: 17 879assets: 83 427
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.57equity: 17 879assets: 83 427
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.48revenueYoY: 74.80validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.63netMargin: 1.79ebitda: 7 492revenue: 161 763
Altman Z''-Score1.72Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.46 % vs. predchádzajúce 1.12 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.57 % vs. predchádzajúce 72.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.94× vs. predchádzajúce 1.67×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.79 % vs. predchádzajúca 0.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.43 % vs. predchádzajúca 27.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 75 % na 162 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+75 %) ako vlastné imanie (+19 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 162 tis. € | 93 tis. € | +74,8 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 5 tis. € | +60,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 4 tis. € | +60,2 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 619 € | +366,7 % |
| Aktíva | 83 tis. € | 55 tis. € | +50,5 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 15 tis. € | +19,3 % |
- 10. 3. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.4%
- Cudzie zdroje78.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 162 tis. € | 83 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 93 tis. € | 55 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | 619 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 75 tis. € | 35 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 36 tis. € | 26 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 36 tis. € | 26 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 33 tis. € | 29 tis. € | 9 tis. € | 871 € | 69 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 31 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 18 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 3. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie technickej službyod 29. 7. 2021
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 19. 2. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 3. 2018
- 4Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 10. 3. 2018
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 3. 2018
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 3. 2018
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 3. 2018
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 10. 3. 2018
- 9Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 3. 2018
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 3. 2018
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 10. 3. 2018
- 12Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 10. 3. 2018
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 3. 2018
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 3. 2018
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 3. 2018
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 3. 2018
- 17Služby požičovníod 10. 3. 2018
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 10. 3. 2018
- 19Čistiace a upratovacie službyod 10. 3. 2018
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 10. 3. 2018
- 21Administratívne službyod 10. 3. 2018
- 22Účtovné službyod 10. 3. 2018
- 23Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 3. 2018
- 24Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 10. 3. 2018
- 25Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 3. 2018
- 26Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 10. 3. 2018
- 27Poskytovanie služieb osobného charakteruod 10. 3. 2018
- 28Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 3. 2018
- 29Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 3. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51444208
- RÚZ ID
- 1763183
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 3. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat161 763 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 3. 2022Registrácia platcu DPHSK2120716389
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna