Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MXPARTS s. r. o.

aktívna
Kalinčiakova 295/7, 90501, Senica
podľa §4, registrácia od 22. 7. 2020
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)66 tis. €
13,9 %vs 2023
Zisk (2024)6 tis. €
573,2 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)17 tis. €
52,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)67 %
8,1 %Strednávs 2023
ROE (2024)34.2 %
411,3 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 14 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 64/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (66 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 9 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
4. 7. 2018
Sídlo
Kalinčiakova 295/7, 90501, Senica
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža10,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)11,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)34,2 %
  • Zadlženosť67 %
  • Kapitálová primeranosť33,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (66 tis. €), je zisková.
64/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 8.70
  • netIncome: 5 764
  • revenue: 66 266
  • prevNetIncome: -1 218
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 33.02
  • equity: 16 849
  • assets: 51 024
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 66.98
  • equity: 16 849
  • assets: 51 024
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 31.03
  • revenueYoY: 13.87
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 10.35
  • netMargin: 8.70
  • ebitda: 6 860
  • revenue: 66 266
Altman Z''-Score2.69Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.65aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.76aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.77aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.52presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 11.30 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.30 % vs. predchádzajúce -2.98 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 66.98 % vs. predchádzajúce 72.91 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.30× vs. predchádzajúce 1.42×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.70 % vs. predchádzajúca -2.09 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.02 % vs. predchádzajúca 27.09 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 14 % na 66 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 8.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Pozitívne

    ROA 11.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby66 tis. €58 tis. €+13,9 %
EBITDA7 tis. €-692 €+11×
Prevádzkový výsledok (EBIT)6 tis. €-623 €+11×
Čistý zisk6 tis. €-1 tis. €+573,2 %
Aktíva51 tis. €41 tis. €+24,7 %
Vlastné imanie17 tis. €11 tis. €+52,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 7. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby