Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Create Space s. r. o.

aktívna
Bartalosová 699/1, 04501, Moldava nad Bodvou
podľa §4, registrácia od 14. 1. 2020spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)415 tis. €
66,8 %vs 2024
Zisk (2025)13 tis. €
747,2 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)52 tis. €
34,8 %vs 2024
Zadlženosť (2025)80 %
9,9 %Vysokávs 2024
ROE (2025)25.8 %
528,4 %Výbornévs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 67 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 38/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (415 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 80 % aktív
Silný rasttržby +67 % medziročne
Tržby
415 tis. €
+66,8 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
13 tis. €
+747,2 %vs. 2024
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
262 tis. €
−25,1 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
52 tis. €
+34,8 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
38zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)5,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)25,8 %
  • Zadlženosť80 %
  • Kapitálová primeranosť19,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (415 tis. €), zadlženosť je vysoká.
38/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.22
  • netIncome: 13 369
  • revenue: 415 323
  • prevNetIncome: 1 578
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 19.77
  • equity: 51 763
  • assets: 261 803
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 80.23
  • equity: 51 763
  • assets: 261 803
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 43.08
  • revenueYoY: 66.76
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.23
  • netMargin: 3.22
  • ebitda: 17 565
  • revenue: 415 323
Altman Z''-Score1.61Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.39aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.58aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.38aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.26presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 5.11 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.11 % vs. predchádzajúce 0.45 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 80.23 % vs. predchádzajúce 89.01 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.59× vs. predchádzajúce 0.71×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.22 % vs. predchádzajúca 0.63 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.77 % vs. predchádzajúca 10.99 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 25 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 67 % na 415 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+67 %), ale aktíva klesajú (-25 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby415 tis. €249 tis. €+66,8 %
EBITDA18 tis. €3 tis. €+447,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)16 tis. €3 tis. €+447,9 %
Čistý zisk13 tis. €2 tis. €+747,2 %
Aktíva262 tis. €349 tis. €−25,1 %
Vlastné imanie52 tis. €38 tis. €+34,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
10. 12. 2019
Sídlo
Bartalosová 699/1, 04501, Moldava nad Bodvou
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 10. 12. 2019Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby