LIGHTEAM, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 4. 2021
- Sídlo
- Miestneho priemyslu 571, 02901, Námestovo
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)18,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2587,9 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.76netIncome: 19 849revenue: 1 125 618prevNetIncome: 16 577
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.723equity: 767.00assets: 106 151
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.28equity: 767.00assets: 106 151
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.06revenueYoY: 53.33validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.26netMargin: 1.76ebitda: 25 438revenue: 1 125 618
Altman Z''-Score1.26Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.70 % vs. predchádzajúce 133.61 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.28 % vs. predchádzajúce 253.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 10.60× vs. predchádzajúce 59.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.76 % vs. predchádzajúca 2.26 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.72 % vs. predchádzajúca -153.81 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 2588 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (767 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 18.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 734 tis. € | +53,3 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 21 tis. € | +19,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 19 tis. € | +19,9 % |
| Čistý zisk | 20 tis. € | 17 tis. € | +19,7 % |
| Aktíva | 106 tis. € | 12 tis. € | +755,6 % |
| Vlastné imanie | 767 € | -19 tis. € | +104,0 % |
- 9. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.7%
- Cudzie zdroje99.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 106 tis. € | 767 € | 25 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 734 tis. € | 12 tis. € | -19 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 942 tis. € | 13 tis. € | -36 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 447 tis. € | 37 tis. € | -38 tis. € | -43 tis. € | -43 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 4. 2021 → 27. 5. 2021
devalk 5, s. r. o.
- Zmena sídla9. 4. 2021 → 27. 5. 2021
Hviezdoslavova 51/12, Námestovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 28. 5. 2021
- 2Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 5. 2021
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 5. 2021
- 4Vedenie účtovníctvaod 28. 5. 2021
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 5. 2021
- 6Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 28. 5. 2021
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 28. 5. 2021
- 8Služby požičovníod 28. 5. 2021
- 9Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 9. 4. 2021
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 9. 4. 2021
- 11Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 4. 2021
- 12Čistiace a upratovacie službyod 9. 4. 2021
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 4. 2021
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 4. 2021
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 4. 2021
- 16Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 4. 2021
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 4. 2021
- 18Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 4. 2021
- 19Administratívne službyod 9. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53706544
- RÚZ ID
- 1984661
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 125 618 EUR · rok 2024
- 1. 9. 2024Registrácia platcu DPHSK2121466204
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 9. 4. 2021Zmena obchodného mena→ devalk 5, s. r. o.
- 9. 4. 2021Zmena sídlaHviezdoslavova 51/12, Námestovo