MaKa s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 7. 2021
- Sídlo
- Kaštieľna 79/2, 04413, Valaliky
- EBITDA marža14,4 %
- ROA (návratnosť aktív)6,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,7 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť96,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.08netIncome: 546.00revenue: 6 758prevNetIncome: 1 624
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.99equity: 8 145assets: 8 485
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.01equity: 8 145assets: 8 485
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.30revenueYoY: 15.01validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.35netMargin: 8.08ebitda: 970.00revenue: 6 758
Altman Z''-Score28.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 25.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.43 % vs. predchádzajúce 20.03 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.01 % vs. predchádzajúce 6.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.80× vs. predchádzajúce 0.72×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.08 % vs. predchádzajúca 27.64 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.99 % vs. predchádzajúca 93.73 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 6758 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 6758 € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 8.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 6 tis. € | +15,0 % |
| EBITDA | 970 € | 2 tis. € | −52,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 873 € | 2 tis. € | −52,9 % |
| Čistý zisk | 546 € | 2 tis. € | −66,4 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 8 tis. € | +4,7 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 8 tis. € | +7,2 % |
- 14. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.0%
- Cudzie zdroje4.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 970 € | 546 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 6 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 412 € | 263 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 317 € | 221 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 5 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 590 € | 491 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 7. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 7. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 7. 2021
- 4Vedenie účtovníctvaod 14. 7. 2021
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 7. 2021
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 7. 2021
- 7Administratívne službyod 14. 7. 2021
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 7. 2021
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 7. 2021
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 14. 7. 2021
- 11Čistiace a upratovacie službyod 14. 7. 2021
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 7. 2021
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 7. 2021
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 7. 2021
- 15Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 7. 2021
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 7. 2021
- 17Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 14. 7. 2021
- 18Výroba nápojovod 14. 7. 2021
- 19Výroba potravinárskych výrobkovod 14. 7. 2021
- 20Textilná výrobaod 14. 7. 2021
- 21Odevná výrobaod 14. 7. 2021
- 22Výroba bižutérie a suvenírovod 14. 7. 2021
- 23Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 14. 7. 2021
- 24Sťahovacie službyod 14. 7. 2021
- 25Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 14. 7. 2021
- 26Prevádzka malých plavidielod 14. 7. 2021
- 27Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 14. 7. 2021
- 28Kuriérske službyod 14. 7. 2021
- 29Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 14. 7. 2021
- 30Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 7. 2021
- 31Prevádzkovanie výdajne stravyod 14. 7. 2021
- 32Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 14. 7. 2021
- 33Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 7. 2021
- 34Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 14. 7. 2021
- 35Služby požičovníod 14. 7. 2021
- 36Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 14. 7. 2021
- 37Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 14. 7. 2021
- 38Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 14. 7. 2021
- 39Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 14. 7. 2021
- 40Keramická výrobaod 14. 7. 2021
- 41Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 14. 7. 2021
- 42Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 14. 7. 2021
- 43Výroba hračiek a hierod 14. 7. 2021
- 44Výroba sviečok a tieniacej technikyod 14. 7. 2021
- 45Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 14. 7. 2021
- 46Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 14. 7. 2021
- 47Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 14. 7. 2021
- 48Dizajnérske činnostiod 14. 7. 2021
- 49Fotografické službyod 14. 7. 2021
- 50Informačná činnosťod 14. 7. 2021
- 51Poskytovanie sociálnych služiebod 14. 7. 2021
- 52Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 14. 7. 2021
- 53Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 14. 7. 2021
- 54Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 14. 7. 2021
- 55Poskytovanie služieb osobného charakteruod 14. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53909917
- RÚZ ID
- 2002654
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat6 758 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna