FeelingWood s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (62 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 7. 2021
- Sídlo
- Oravská Lesná 1100, 02957, Oravská Lesná
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)2,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť121 %
- Kapitálová primeranosť-20,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.897netIncome: 559.00revenue: 62 351prevNetIncome: 579.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -20.76equity: -4 870assets: 23 454
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 120.76equity: -4 870assets: 23 454
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 126.57revenueYoY: 31.31validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.57netMargin: 0.897ebitda: 1 604revenue: 62 351
Altman Z''-Score-1.57Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.38 % vs. predchádzajúce 8.50 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 120.76 % vs. predchádzajúce 179.71 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.66× vs. predchádzajúce 6.97×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.90 % vs. predchádzajúca 1.22 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -20.76 % vs. predchádzajúca -79.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 62 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 244 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 62 tis. € | 47 tis. € | +31,3 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +59,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 903 € | +59,9 % |
| Čistý zisk | 559 € | 579 € | −3,5 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 7 tis. € | +244,4 % |
| Vlastné imanie | -5 tis. € | -5 tis. € | +10,3 % |
- 30. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 1. 1. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 28 tis. €
- Aktíva spolu
- 23 tis. €
- Vlastné imanie
- −4.9 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 62 tis. € | 23 tis. € | -5 tis. € | 2 tis. € | 559 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 47 tis. € | 7 tis. € | -5 tis. € | 1 tis. € | 579 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 43 tis. € | 14 tis. € | -6 tis. € | 390 € | 305 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 614 € | -6 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | -784 € | -784 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 7. 2021 → 2. 8. 2021
110, Oravská Lesná
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 7. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 30. 7. 2021
- 3Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 30. 7. 2021
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 7. 2021
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 30. 7. 2021
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 7. 2021
- 7Dizajnérske činnostiod 30. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53972520
- RÚZ ID
- 2014041
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 1. 2026Registrácia platcu DPHSK2121537396
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat62 351 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 30. 7. 2021Zmena sídla110, Oravská Lesná