WSgarage s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (152 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 9. 2021
- Sídlo
- Novoť 144, 02955, Novoť
- EBITDA marža10,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,1 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.707netIncome: 1 076revenue: 152 156prevNetIncome: -2 468
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.70equity: 5 358assets: 79 952
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.30equity: 5 358assets: 79 952
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 100.27revenueYoY: 10.74validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.24netMargin: 0.707ebitda: 15 576revenue: 152 156
Altman Z''-Score1.28Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.35 % vs. predchádzajúce -4.29 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.30 % vs. predchádzajúce 92.56 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.90× vs. predchádzajúce 2.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.71 % vs. predchádzajúca -1.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.70 % vs. predchádzajúca 7.44 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 152 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 152 tis. € | 137 tis. € | +10,7 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 7 tis. € | +130,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 6 tis. € | +130,8 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -2 tis. € | +143,6 % |
| Aktíva | 80 tis. € | 58 tis. € | +39,0 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 4 tis. € | +25,1 % |
- 21. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.7%
- Cudzie zdroje93.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 152 tis. € | 80 tis. € | 5 tis. € | 16 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 137 tis. € | 58 tis. € | 4 tis. € | 7 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 80 tis. € | 35 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 300 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 19 tis. € | 36 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 150 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 6 tis. € | 6 tis. € | — | 0 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54096758
- RÚZ ID
- 2026317
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat152 156 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2121574037
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna