MAZEP s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 151 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (158 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 2. 2022
- Sídlo
- Hlavná 121/2, 04431, Družstevná pri Hornáde
- EBITDA marža-0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-9,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-91,0 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť10,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.56netIncome: -4 061revenue: 158 329prevNetIncome: 701.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.84equity: 4 462assets: 41 146
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.16equity: 4 462assets: 41 146
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 206.20revenueYoY: 150.77validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.259netMargin: -2.56ebitda: -410.00revenue: 158 329
Altman Z''-Score0.24Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -9.87 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -9.87 % vs. predchádzajúce 1.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.16 % vs. predchádzajúce 93.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.85× vs. predchádzajúce 1.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.56 % vs. predchádzajúca 1.11 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.84 % vs. predchádzajúca 6.21 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 27 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 151 % na 158 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+151 %), ale aktíva klesajú (-27 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 158 tis. € | 63 tis. € | +150,8 % |
| EBITDA | -410 € | 2 tis. € | −123,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -369 € | 2 tis. € | −123,3 % |
| Čistý zisk | -4 tis. € | 701 € | −679,3 % |
| Aktíva | 41 tis. € | 57 tis. € | −27,4 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 4 tis. € | +26,7 % |
- 11. 2. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.8%
- Cudzie zdroje89.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 158 tis. € | 41 tis. € | 4 tis. € | -410 € | -4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 63 tis. € | 57 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 701 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 26 tis. € | 3 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 6 tis. € | 7 tis. € | -292 € | -216 € | -292 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 2. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla11. 2. 2022 → 2. 4. 2026
Hlavná 121/2, Družstevná pri Hornáde
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 2. 2022
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 2. 2022
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 2. 2022
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 11. 2. 2022
- 5Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 11. 2. 2022
- 6Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 11. 2. 2022
- 7Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 11. 2. 2022
- 8Poskytovanie služieb v rybárstveod 11. 2. 2022
- 9Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 11. 2. 2022
- 10Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 11. 2. 2022
- 11Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 11. 2. 2022
- 12Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 11. 2. 2022
- 13Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 11. 2. 2022
- 14Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 11. 2. 2022
- 15Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 11. 2. 2022
- 16Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 11. 2. 2022
- 17Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 11. 2. 2022
- 18Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 11. 2. 2022
- 19Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 11. 2. 2022
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 2. 2022
- 21Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 2. 2022
- 22Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 2. 2022
- 23Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 2. 2022
- 24Sťahovacie službyod 11. 2. 2022
- 25Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 11. 2. 2022
- 26Kuriérske službyod 11. 2. 2022
- 27Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 11. 2. 2022
- 28Poskytovanie služieb osobného charakteruod 11. 2. 2022
- 29Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 2. 2022
- 30Prenájom hnuteľných vecíod 11. 2. 2022
- 31Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 2. 2022
- 32Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 2. 2022
- 33Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 2. 2022
- 34Čistiace a upratovacie službyod 11. 2. 2022
- 35Administratívne službyod 11. 2. 2022
- 36Verejné obstarávanieod 11. 2. 2022
- 37Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 2. 2022
- 38Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 2. 2022
- 39Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 2. 2022
- 40Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 11. 2. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54411963
- RÚZ ID
- 2050959
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 2. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat158 329 EUR · rok 2025
- 1. 1. 2025Registrácia platcu DPHSK2121656229
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 11. 2. 2022Zmena sídlaHlavná 121/2, Družstevná pri Hornáde