Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

DeVro, s. r. o.

aktívna
Vavrečka 318, 02901, Vavrečka
podľa §4, registrácia od 26. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)421 tis. €
238,7 %vs 2023
Zisk (2024)931 €
30,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)7 tis. €
16,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)93 %
3,3 %Vysokávs 2023
ROE (2024)14.1 %
40,6 %Dobrévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 239 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 29/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (421 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 93 % aktív
Nízka maržačistá marža len 0.2 %
Silný rasttržby +239 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
8. 3. 2022
Sídlo
Vavrečka 318, 02901, Vavrečka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)14,1 %
  • Zadlženosť93 %
  • Kapitálová primeranosť6,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (421 tis. €), zadlženosť je vysoká.
29/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.221
  • netIncome: 931.00
  • revenue: 421 160
  • prevNetIncome: 1 346
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 6.77
  • equity: 6 604
  • assets: 97 603
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 93.23
  • equity: 6 604
  • assets: 97 603
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 585.18
  • revenueYoY: 238.66
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.19
  • netMargin: 0.221
  • ebitda: 5 030
  • revenue: 421 160
Altman Z''-Score0.56Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.13aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.05aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.29aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.08presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.95 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.95 % vs. predchádzajúce 2.31 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 93.23 % vs. predchádzajúce 90.27 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.32× vs. predchádzajúce 2.13×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.22 % vs. predchádzajúca 1.08 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.77 % vs. predchádzajúca 9.73 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +239 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 239 % na 421 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 239 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby421 tis. €124 tis. €+238,7 %
EBITDA5 tis. €2 tis. €+108,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)5 tis. €2 tis. €+108,5 %
Čistý zisk931 €1 tis. €−30,8 %
Aktíva98 tis. €58 tis. €+67,5 %
Vlastné imanie7 tis. €6 tis. €+16,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
4 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 8. 3. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby