TOMPISTAV, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 30 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (293 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 5. 2022
- Sídlo
- Hviezdoslavova 51/12, 02901, Námestovo
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,3 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.403netIncome: 1 181revenue: 293 163prevNetIncome: 4 553
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.14equity: 22 346assets: 71 757
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.86equity: 22 346assets: 71 757
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.37revenueYoY: -30.40validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.30netMargin: 0.403ebitda: 6 737revenue: 293 163
Altman Z''-Score2.41Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.65 % vs. predchádzajúce 4.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.86 % vs. predchádzajúce 80.28 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.09× vs. predchádzajúce 3.93×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.40 % vs. predchádzajúca 1.08 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.14 % vs. predchádzajúca 19.72 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 33 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 30 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 293 tis. € | 421 tis. € | −30,4 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 11 tis. € | −36,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 9 tis. € | −36,0 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 5 tis. € | −74,1 % |
| Aktíva | 72 tis. € | 107 tis. € | −33,1 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 21 tis. € | +5,6 % |
- 3. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.1%
- Cudzie zdroje68.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 293 tis. € | 72 tis. € | 22 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 421 tis. € | 107 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 540 tis. € | 42 tis. € | 17 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 168 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Murárstvood 5. 7. 2025
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 5. 2022
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 5. 2022
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 5. 2022
- 5Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 3. 5. 2022
- 6Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 3. 5. 2022
- 7Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 3. 5. 2022
- 8Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 3. 5. 2022
- 9Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 3. 5. 2022
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 5. 2022
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 3. 5. 2022
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 5. 2022
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 5. 2022
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 5. 2022
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 3. 5. 2022
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 3. 5. 2022
- 17Informačná činnosťod 3. 5. 2022
- 18Čistiace a upratovacie službyod 3. 5. 2022
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 5. 2022
- 20Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 3. 5. 2022
- 21Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 5. 2022
- 22Sťahovacie službyod 3. 5. 2022
- 23Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 5. 2022
- 24Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 5. 2022
- 25Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 3. 5. 2022
- 26Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 5. 2022
- 27Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 3. 5. 2022
- 28Služby požičovníod 3. 5. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54593131
- RÚZ ID
- 2070224
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat540 003 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 18. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2121725892