Patris.el s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 65 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (856 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 5. 2022
- Sídlo
- Babín 418, 02952, Babín
- EBITDA marža18,3 %
- ROA (návratnosť aktív)44,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,7 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.43netIncome: 123 512revenue: 856 049prevNetIncome: 71 379
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.37equity: 217 887assets: 278 032
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.63equity: 217 887assets: 278 032
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 53.53revenueYoY: 64.95validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.34netMargin: 14.43ebitda: 156 989revenue: 856 049
Altman Z''-Score11.07Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 44.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 44.42 % vs. predchádzajúce 58.67 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.63 % vs. predchádzajúce 22.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.08× vs. predchádzajúce 4.27×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.43 % vs. predchádzajúca 13.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.37 % vs. predchádzajúca 77.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 65 % na 856 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 14.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 44.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 856 tis. € | 519 tis. € | +65,0 % |
| EBITDA | 157 tis. € | 91 tis. € | +73,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 141 tis. € | 82 tis. € | +73,2 % |
| Čistý zisk | 124 tis. € | 71 tis. € | +73,0 % |
| Aktíva | 278 tis. € | 122 tis. € | +128,5 % |
| Vlastné imanie | 218 tis. € | 94 tis. € | +130,9 % |
- 26. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 1. 1. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.4%
- Cudzie zdroje21.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 856 tis. € | 278 tis. € | 218 tis. € | 157 tis. € | 124 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 519 tis. € | 122 tis. € | 94 tis. € | 91 tis. € | 71 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 363 tis. € | 61 tis. € | 23 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 5. 2022
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 5. 2022
- 3Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 26. 5. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54643457
- RÚZ ID
- 2074866
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 1. 2026Registrácia platcu DPHSK2121743195
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat856 049 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna