GUT BAU s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 273 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 2. 2023
- Sídlo
- Sobotište 276/276, 90605, Sobotište
- EBITDA marža42,5 %
- ROA (návratnosť aktív)49,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)51,4 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť95,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 37.54netIncome: 3 721revenue: 9 911prevNetIncome: -1 487
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.51equity: 7 234assets: 7 574
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.49equity: 7 234assets: 7 574
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 273.44validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 42.55netMargin: 37.54ebitda: 4 217revenue: 9 911
Altman Z''-Score28.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 22.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 49.13 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 49.13 % vs. predchádzajúce -42.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.49 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.31× vs. predchádzajúce 0.76×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 37.54 % vs. predchádzajúca -56.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.51 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9911 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +273 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 273 % na 9911 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 37.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.38 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 42.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 3 tis. € | +273,4 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -1 tis. € | +416,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -1 tis. € | +416,8 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -1 tis. € | +350,2 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 4 tis. € | +115,6 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 4 tis. € | +105,9 % |
- 8. 2. 2023Založenie spoločnosti
- 10. 12. 2025Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.5%
- Cudzie zdroje4.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 2. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55198643
- RÚZ ID
- 2143599
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 2. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 10. 12. 2025Registrácia platcu DPHSK2121903267
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat9 911 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna