Mäso TECH-TRANS, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 633 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 2 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje tržby (248 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 10. 2024
- Sídlo
- Piliarska 1043/42, 02947, Oravská Polhora
- EBITDA marža0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,6 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť33,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.255netIncome: -631.00revenue: 247 593prevNetIncome: 5 197
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.30equity: 39 066assets: 117 307
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.70equity: 39 066assets: 117 307
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 632.91validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.488netMargin: -0.255ebitda: 1 209revenue: 247 593
Altman Z''-Score1.37Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.54 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.54 % vs. predchádzajúce 4.55 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.70 % vs. predchádzajúce 64.80 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.11× vs. predchádzajúce 0.30×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.25 % vs. predchádzajúca 15.38 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.30 % vs. predchádzajúca 35.20 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +633 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 633 % na 248 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 633 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 248 tis. € | 34 tis. € | +632,9 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 6 tis. € | −80,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 6 tis. € | −80,5 % |
| Čistý zisk | -631 € | 5 tis. € | −112,1 % |
| Aktíva | 117 tis. € | 114 tis. € | +2,7 % |
| Vlastné imanie | 39 tis. € | 40 tis. € | −2,8 % |
- 2. 10. 2024Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.3%
- Cudzie zdroje66.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 248 tis. € | 117 tis. € | 39 tis. € | 1 tis. € | -631 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 34 tis. € | 114 tis. € | 40 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 10. 2024
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 10. 2024
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 10. 2024
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 10. 2024
- 4Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 10. 2024
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 2. 10. 2024
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 10. 2024
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 10. 2024
- 8Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 2. 10. 2024
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 10. 2024
- 10Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 2. 10. 2024
- 11Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 2. 10. 2024
- 12Čistiace a upratovacie službyod 2. 10. 2024
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56534736
- RÚZ ID
- 2348862
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 10. 2024Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat247 593 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 11. 2024Registrácia platcu DPHSK2122342453