EUSC, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Dlhá história
Firma pôsobí na trhu už 22 rokov — overený subjekt.
Firma dosahuje tržby (145 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža31,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,3 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť49,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.35netIncome: 28 010revenue: 144 780prevNetIncome: 26 399
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.33equity: 651 548assets: 1 320 774
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.67equity: 651 548assets: 1 320 774
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.13revenueYoY: 20.01validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.06netMargin: 19.35ebitda: 44 974revenue: 144 780
Altman Z''-Score3.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.12 % vs. predchádzajúce 2.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.67 % vs. predchádzajúce 51.62 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.11× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.35 % vs. predchádzajúca 21.88 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.33 % vs. predchádzajúca 48.38 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 20 % na 145 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 19.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 145 tis. € | 121 tis. € | +20,0 % |
| EBITDA | 45 tis. € | 39 tis. € | +14,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 40 tis. € | 35 tis. € | +14,2 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 26 tis. € | +6,1 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 1,3 mil. € | +2,5 % |
| Vlastné imanie | 652 tis. € | 624 tis. € | +4,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 4. 2004
- Sídlo
- Žižkova 22B, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 28. 4. 2004Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.3%
- Cudzie zdroje50.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 145 tis. € | 1,3 mil. € | 652 tis. € | 45 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 121 tis. € | 1,3 mil. € | 624 tis. € | 39 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 160 tis. € | 1,2 mil. € | 597 tis. € | 61 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 157 tis. € | 1,1 mil. € | 554 tis. € | 31 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 157 tis. € | 1,1 mil. € | 535 tis. € | 78 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 170 tis. € | 1,0 mil. € | 487 tis. € | 73 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 182 tis. € | 1,0 mil. € | 509 tis. € | 100 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 84 tis. € | 958 tis. € | 433 tis. € | 33 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 144 tis. € | 971 tis. € | 411 tis. € | 91 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 256 tis. € | 601 tis. € | 343 tis. € | 218 tis. € | 166 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla30. 4. 2015 → 14. 5. 2021
Dunajská 15/A, Bratislava
- Zmena sídla25. 1. 2008 → 29. 4. 2015
Rajská 15/A, Bratislava
- Založenie spoločnosti28. 4. 2004
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 4. 2004 → 24. 1. 2008
Kašmírska 7, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom hnuteľných vecíod 9. 1. 2010
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 28. 4. 2004
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnostiod 28. 4. 2004
- 4prenájom nehnuteľností s poskytovaním doplnkových služieb - obstarávateľské služby spojené s prenájmomod 28. 4. 2004
- 5reklamná a propagačná činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 28. 4. 2004
- 6leasingová činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 28. 4. 2004
- 7administratívne práceod 28. 4. 2004
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod )od 28. 4. 2004
- 9sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľnostíod 28. 4. 2004
- 10obstarávateľská činnosť spojená so správou nehnuteľnostíod 28. 4. 2004
- 11činnosť organizačných, ekonomických a účtovných poradcovod 28. 4. 2004
- 12poskytovanie úverov nebankovým spôsobom z vlastných zdrojovod 28. 4. 2004
- 13konzultačná a poradenská činnosť v oblasti obchodu a služiebod 28. 4. 2004
- 14prekladateľská a tlmočnícka činnosť s výnimkou služieb vymedzených zákonom č. 36/1967 Zb. z a do jazyka anglického, nemeckého, talianského, ruského, maďarského, francúzskehood 28. 4. 2004
- 15faktoring a forfaitingod 28. 4. 2004
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/35883855
- RÚZ ID
- 78792
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 4. 2004Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat255 762 EUR · rok 2015
- 30. 4. 2015Zmena sídlaDunajská 15/A, Bratislava
- 25. 1. 2008Zmena sídlaRajská 15/A, Bratislava
- 1. 7. 2007Registrácia platcu DPHSK2021828644
- 28. 4. 2004Zmena sídlaKašmírska 7, Bratislava