SMA ADVISORY s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 4. 2008
- Sídlo
- Michalská 7, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža36,9 %
- ROA (návratnosť aktív)16,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,0 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť67,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 28.24netIncome: 616 452revenue: 2 182 781prevNetIncome: 1 327 031
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.48equity: 2 466 279assets: 3 655 074
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.52equity: 2 466 279assets: 3 655 074
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.14revenueYoY: -15.62validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.86netMargin: 28.24ebitda: 804 619revenue: 2 182 781
Altman Z''-Score9.54Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.26 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.87 % vs. predchádzajúce 39.14 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.52 % vs. predchádzajúce 28.07 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.60× vs. predchádzajúce 0.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 28.24 % vs. predchádzajúca 51.30 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.48 % vs. predchádzajúca 71.93 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 2.2 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 28.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.28 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 2,6 mil. € | −15,6 % |
| EBITDA | 805 tis. € | 1,7 mil. € | −52,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 724 tis. € | 1,5 mil. € | −52,4 % |
| Čistý zisk | 616 tis. € | 1,3 mil. € | −53,5 % |
| Aktíva | 3,7 mil. € | 3,4 mil. € | +7,8 % |
| Vlastné imanie | 2,5 mil. € | 2,4 mil. € | +1,1 % |
- 19. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.5%
- Cudzie zdroje32.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 3,7 mil. € | 2,5 mil. € | 805 tis. € | 616 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,6 mil. € | 3,4 mil. € | 2,4 mil. € | 1,7 mil. € | 1,3 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,7 mil. € | 1,8 mil. € | 1,2 mil. € | 893 tis. € | 694 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,3 mil. € | 895 tis. € | 1,1 mil. € | 879 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 1,4 mil. € | 973 tis. € | 723 tis. € | 557 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 863 tis. € | 857 tis. € | 416 tis. € | 508 tis. € | 400 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 860 tis. € | 591 tis. € | 369 tis. € | 450 tis. € | 353 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 541 tis. € | 494 tis. € | 393 tis. € | 286 tis. € | 254 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 451 tis. € | 385 tis. € | 287 tis. € | 162 tis. € | 124 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 451 tis. € | 340 tis. € | 164 tis. € | 156 tis. € | 156 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena26. 9. 2009 → 19. 10. 2020
STUDIO MORANDINI E ASSOCIATI, s. r. o.
- Založenie spoločnosti19. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena19. 4. 2008 → 25. 9. 2009
GABER, s. r. o.
- Zmena sídla19. 4. 2008 → 25. 9. 2009
Zámocká 3, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 20. 2. 2021
- 2Čistiace a upratovacie službyod 20. 2. 2021
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 2. 2021
- 4Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 20. 2. 2021
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 2. 2021
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 2. 2021
- 7Sťahovacie službyod 20. 2. 2021
- 8Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 2. 2021
- 9Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 20. 2. 2021
- 10Dizajnérske činnostiod 20. 2. 2021
- 11Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 20. 2. 2021
- 12Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 20. 2. 2021
- 13Fotografické službyod 20. 2. 2021
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 2. 2021
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 2. 2021
- 16Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľnosti (realitná činnosť)od 22. 2. 2019
- 17Kuriérske službyod 5. 2. 2015
- 18Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 5. 2. 2015
- 19Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 2. 2015
- 20Vedenie účtovníctvaod 5. 2. 2015
- 21Prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 2. 2015
- 22Prenájom hnuteľných vecíod 5. 2. 2015
- 23Vyučovanie v odbore cudzích jazykov – angličtina, španielčina, taliančinaod 5. 2. 2015
- 24Prekladateľské a tlmočnícke služby – angličtina, španielčina, taliančinaod 5. 2. 2015
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 2. 2015
- 26Verejné obstarávanieod 5. 2. 2015
- 27reklamné a marketingové službyod 27. 3. 2012
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 3. 2012
- 29prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 3. 2012
- 30vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 3. 2012
- 31administratívne službyod 27. 3. 2012
- 32organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 3. 2012
- 33sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 4. 2008
- 34činosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 4. 2008
- 35kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 19. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44117299
- RÚZ ID
- 718536
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 586 880 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 26. 9. 2009Zmena obchodného mena→ STUDIO MORANDINI E ASSOCIATI, s. r. o.
- 25. 5. 2008Registrácia platcu DPHSK2022599282
- 19. 4. 2008Zmena obchodného mena→ GABER, s. r. o.
- 19. 4. 2008Zmena sídlaZámocká 3, Bratislava