Vipharm Slovakia s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (3,9 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 4. 2008
- Sídlo
- Čajakova 18, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža18,4 %
- ROA (návratnosť aktív)8,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,2 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.76netIncome: 146 511revenue: 3 892 685prevNetIncome: 103 213
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.05equity: 723 630assets: 1 681 086
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.95equity: 723 630assets: 1 681 086
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.85revenueYoY: 0.161validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.43netMargin: 3.76ebitda: 717 475revenue: 3 892 685
Altman Z''-Score6.17Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.72 % vs. predchádzajúce 6.67 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.95 % vs. predchádzajúce 62.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.32× vs. predchádzajúce 2.51×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.76 % vs. predchádzajúca 2.66 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.05 % vs. predchádzajúca 37.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 3.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,9 mil. € | 3,9 mil. € | +0,2 % |
| EBITDA | 717 tis. € | 664 tis. € | +8,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 646 tis. € | 597 tis. € | +8,1 % |
| Čistý zisk | 147 tis. € | 103 tis. € | +42,0 % |
| Aktíva | 1,7 mil. € | 1,5 mil. € | +8,7 % |
| Vlastné imanie | 724 tis. € | 577 tis. € | +25,4 % |
- 29. 4. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.0%
- Cudzie zdroje57.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,9 mil. € | 1,7 mil. € | 724 tis. € | 717 tis. € | 147 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,9 mil. € | 1,5 mil. € | 577 tis. € | 664 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,6 mil. € | 1,4 mil. € | 474 tis. € | 613 tis. € | 152 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,3 mil. € | 1,3 mil. € | 322 tis. € | 542 tis. € | 130 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 3,1 mil. € | 1,2 mil. € | 192 tis. € | 476 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3,2 mil. € | 1,2 mil. € | 123 tis. € | 537 tis. € | 107 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3,1 mil. € | 1,1 mil. € | 17 tis. € | 492 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2,8 mil. € | 1,1 mil. € | -70 tis. € | 409 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,8 mil. € | 1,1 mil. € | -145 tis. € | 419 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 3,3 mil. € | 1,1 mil. € | -225 tis. € | 504 tis. € | 127 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla27. 3. 2010 → 20. 5. 2013
Sreznevského 3, Bratislava
- Zmena sídla2. 7. 2008 → 26. 3. 2010
Hraničná 18, Bratislava
- Založenie spoločnosti29. 4. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 4. 2008 → 1. 7. 2008
Štefánikova 5, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 3. 2009
- 2prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 3. 2009
- 3organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 3. 2009
- 4vydavateľská činnosťod 25. 3. 2009
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 4. 2008
- 6administratívne službyod 29. 4. 2008
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 4. 2008
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 29. 4. 2008
- 9reklamné a marketingové službyod 29. 4. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44140037
- RÚZ ID
- 704627
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 4. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat3 892 685 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 27. 3. 2010Zmena sídlaSreznevského 3, Bratislava
- 2. 7. 2008Zmena sídlaHraničná 18, Bratislava
- 1. 6. 2008Registrácia platcu DPHSK2022603737
- 29. 4. 2008Zmena sídlaŠtefánikova 5, Bratislava